Takip Edin

Teknoloji

Kullanmanız Gereken En İyi SEO Uzantıları ve Eklentileri

Yayınlanma tarihi

-

 

Bir blog veya web sitesi çalıştırıyorsanız, sitenizin ya da rakip sitenizin her birinin günlük ayrıntılarına bakmak için en iyi SEO uzantılarına ve sırasıyla krom ve itfaiye için eklentilere ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle, ayrıntılarını almak için diğer siteler arasında gezinmek yerine tüm site ayrıntılarını kontrol etmenin en iyi yolu budur.

 

En İyi SEO Uzantıları ve Eklentileri

Şimdi, neden hem en iyi SEO uzantıları hem de eklentileri söylemeyi tercih ediyorum, çünkü insanların çoğu Chrome veya Firefox tarayıcısını kullanıyor. Bu yüzden, her blog yazmacının kullanması gereken en iyi SEO eklentileri ve eklentileri:

  1. MozBar
  2. Alexa Tool Bar
  3. SEOquake
  4. SEOquake
  5. Majestic Backlink Analyzer

MozBar

Sayfa sıralamasının ölümünden sonra insanların odağı artık MozBar’da. MozBar, yakın zamanda Mozilla’da yer alan DA (Etki Alanı Yetkilisi), PA (Sayfa Yetkisi), Spam Puanını, sitenin geri bağlantı türlerini takip eden veya takip eden hiçbir bağlantıyı, sayfa analizini ve sosyal paylaşımını belirlemenize yardımcı olur. Sayfa analizi, MozBar’ın büyük bölümünü, meta tanımının H1, H2, Kalın, italik, Alt metinlerin resimlerde ve çok daha fazla kullanılmadığını kapsar. Eğer Moz Pro hesabınız varsa, Opensiteexplorer özelliklerinin sayısına erişebilirsiniz. Üstün özelliklerin sayısından dolayı, ilk SEO uzantılarında ve krom ve firefox için eklentilerde ilk sırada yer almaktadır.

Chrome için MozBar Externsion

FireFox için MozBar Eklentileri

 

Alexa Traffic Rank

Alexa trafik sıralaması, sitenin ne kadar popüler olduğunu öğrenmenize yardımcı olur. Dünyada neyin Alexa sıralamasını ve trafik aldığı belirli ülkeleri kontrol edebilirsiniz. Ayrıca sitenin ne kadar hızlı açıldığını site hızı hakkında da söyler. Ayrıca sitenin ne kadar geri dönmüş olduğunu size söyler, bu yüzden en çok SEO eklentileri ve eklentileri önerilir. Ancak, Alexa premium hesabı yaşıyorsanız, o zaman sizin için büyük bir avantaj olabilir. Diğer sitelere geri dönüşler ve sitenin trafiğe neden olduğu anahtar kelimelerden yararlanabilirsiniz.

Chrome için Alexa Traffic Rank Externsion

FireFox için Alexa Traffic Rank Eklentileri

MUS İpuçları hakkında bilgi edinin

Google Adsense Approval Easy’yi almak için ipuçları

Teklif Vericiyi Kullanarak Blogunuza Trafik Çekme

SEOquake

SEOquake, SEMRush derecesini hesaplamak için kendi algoritmasına sahiptir. Ayrıca Google, Bing, Baidu ve Yahoo’da endekslenen bağlantılardan hiçbirini Google PageRank hakkında anlatıyor. Ayrıca, izleyen bağlantılar, alanın whois’i ve diğer birçok kişi hakkında bilgi verir. Bu blogcular tarafından daha az kullanılır, ancak en iyi SEO uzantıları ve eklentileri sıralamasında üç olarak kabul edilir.

Chrome için SEOquake Externsion
FireFox için SEOquake Eklentileri

Majestic Backlink Analyzer

Majestic Backlink Analyzer da SEO uzantılarını ve geri dönüşlerin sayısını eklentileri üstünde rapor verir . Ayrıca, kullanıcının sitenin Güven ve Alıntı akışını bilmesine yardımcı olur.

Chrome için Majestic Backlink Analyzer Externsion
FireFox için Majestic Backlink Analyzer Eklentileri

Artık siteyi analiz etmek için kullanmanız gereken en iyi SEO uzantıları ve eklentileri hakkında çok fazla bilginiz olduğunu umarım. Gelecekte daha fazla SEO ipucu ve püf noktası bilgisi yayınlamayı amaçlıyoruz. Yayınımızı beğenirseniz sosyal ağda paylaşmanız bizi mutlu eder.
Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Yerli ve Milli Savaş Uçaklarımız 2023’ten Önce Göklerde Olacak

Yayınlanma tarihi

-

-

Milli Savunma Sanayisinde İHA’lar ve SİHA’lar büyük rol oynuyor. Dünya çapında da başarılara imza atan İnsansız Hava Araçlarımız, Türkiye’nin hava sahasını kontrol ediyor.

 

Özellikle SİHA’lar sayesinde terör hedeflerinin ciddi oranda azalmaya başladığı şu günlerde Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar’ın merkezinde uzun zamandır beklenen müjdeyi verdi.

Bayraktar, “İnsansız savaş uçağını inşallah 2023 öncesi, 1.5 ton yük taşıyabilen daha stratejik görevler yapan insansız hava aracını da inşallah 2019’da uçuracağız. Türkiye SİHA da satmaya başladı. 2012’de biz minilerini satmıştık. Şimdi büyükleri gitmeye başladı. Katar, Ukrayna olmak üzere 3-4 yer var” dedi.

Terörü azaltmaya yönelik en iyi yatırımlardan birinin insansız araçlar olduğunu belirten Bayraktar, “Ne insansız hava araçlarını ne de mühimmatlarını bize dışarıdan vermiyorlardı”açıklamasını yaptı ve ardından devam etti:

“Terörü bitirmek istemiyorlardı. Son iki senedir terör olayları çok azaldı niye çünkü insansız hava araçları çok etkili kullanılıyor. 58 tanesi Bayraktar’dan. Şu an biz konuşurken de 15 tanesi havada. Bu sayı gitgide artarak 50 olacak. İnsansız hava araçlarını da teslim ettiğimizde iş bitmiyor. Eğitimlerini de biz veriyoruz. Benim üç senem ekiple beraber Güneydoğu’da geçti. Afrin operasyonunda da çok özel teknolojilerle İHA’larımız donatıldı. Bayraktar TB1 kendi sınıfında dünyanın en iyisi. Türkiye kadar terörle mücadele harekatı yapıp bu kadar teknolojiyi kullanan başka ülke yok.

Devamını oku

Güncel

Youtube a “gizli mod” özelliği

Yayınlanma tarihi

-

-

Ünlü video platformu olan youtube kullanıcıları için yeni bir özelliği ekledi “gizli mod” kullanıcılar bu mod sayesinde izleme geçmişi kaydedilmeden özgürce gezebiliyorlar , meraklı gözlerden uzak olmak isteyenler için güzel bir özellik ,yalnız gizli mod aktif edildikten sonra videolarla etkileşime geçmenizde mümkün olmuyor ;beğenme abone olma yorum yapma gibi seçeneğiniz olmuyor. Şu an için sadece android kullanıcıları için gelen bu özelliğin yakında ios platformu içinde geleceği söylenebilir

Gizli mod nasıl aktifleştirilir :

1.Sağ üstteki profil kısmına tıklanır

2. Açılan menüde “gizli modu aç” butonuna tıklanır

3. Artık gizli moddasınız

Devamını oku

Güncel

PUBG Fortnite aleyhine açtığı telif hakkı davasından vazgeçti

Yayınlanma tarihi

-

-

 

Bluehole’un iştiraklerinden biri olan Koreli PUBG Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games aleyhine açtığı davadan vazgeçti. Şirket, Epic Games’i telif hakkı ihlâli iddiasıyla mahkemeye vermişti. PUBG veya tam adıyla PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın popülaritesi geçtiğimiz yıl artmış, Epic Games de bunun üzerine Fortnite’a Battle Royale savaş modunu eklemişti. PUBG’ninkiyle bir hayli benzer olan Fortnite’ın Battle Royale modu için Epic Games’in kendisine ait olan ve PUBG’de de kullanılan Unreal Engine 4 oyun modu kullanılıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, PUBG açtığı davadan vazgeçti. Bu kararın neden alındığı konusunda şimdilik bilgi verilmezken, PUBG ve Epic Games arasında bir uzlaşmaya varılıp varılmadığı konusunda da şu an için bir açıklama yapılmış değil. PUBG’nin geliştiricisi Bluehole tarafından daha önce yapılan açıklamalarda iki oyun arasındaki artan benzerliklerin endişeyle izlendiği belirtilmiş ve bu açıklamalar taraflar arasında şiddetli bir mahkeme sürecinin yaşanacağını düşündürmüştü.

Tencent Holding, hem Epic Games’te hem de Bluehole’de hisse sahibi durumunda. Şirketin PUBG’deki yatırımını yüzde 10 seviyesine çıkarmaya hazırlandığına dair haberler de bir süredir konuşuluyor. Bir telif hakkı ihlâli suçlamasının bu anlaşmaya zarar vermesi ihtimaller dahilinde görülmese de, davadaki iddiaları kanıtlamanın PUBG adına çok kolay olmayacağına dikkat çekiliyor.

PUBG Fortnite ile olan rekabetinde son birkaç aylık dönemde bazı ciddi yaralar almıştı. Aylık gelir bakımından mart ayında Fortnite’a geçilen PUBG, 125 milyon oyuncuya ulaşan rakibinin hızını yavaşlatmaya çalışıyor.

 

kaynak

Devamını oku

TREND