Takip Edin

Genel

Mükemmel Selfie çekmenin sırları

Yayınlanma tarihi

-

Telefonlarımızın ön kameralarıyla verdiğimiz mücadele her zaman iyi sonuçlar ortaya çıkarmayabilir. Biraz çaba, biraz emekle şahane selfielere sahip olmanız mümkün. İşte ipuçlarımız:

Açı her şey!
Fotoğraflarda en iyi göründüğünüz açıyı bulmak biraz zaman alabilir. Bulmak için onlarca selfie çekmek zorunda kalsanız da yılmayın, deneyin.

Ayna karşısında denemeler yapın
Aynanın karşısında saç, makyaj, doğru açı provaları yaparak en iyi göründüğünüz halinizi tespit edebilirsiniz.

Işığı arkanıza almalısınız
İyi bir selfienin altın kurallarından biri de elbette ışık. Ters ışık nedeniyle her şey altüst olabilir. Selfie çekerken, hatta tüm fotoğraflarınızda mutlaka ışığı arkanıza alın.

Kolunuzun görünmemesine dikkat edin
Selfie çekerken kolunuzun görünmesi hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Bunu elbette fotoğraf uygulamalarıyla kırparak düzenleyebilirsiniz ya da selfie çubuğu kullanabilirsiniz.

Arka planı önemseyin
Selfiede elbette en önemli odak sizsiniz ancak arka planın da fotoğrafın önemli bir parçası olduğunu unutmayın. Temiz bir arka plan, kıyafetlerinizle uyumlu renkler selfienizi kesinlikle daha iyi kılacaktır.

Bakımlı, temiz bir yüz
Yüzünüzün daha iyi görünmesini istiyorsanız; cildinizin temiz, parlak ve makyajlı olmasına özen gösterin. Kameranın her zaman olduğudan daha fazla makyajı kaldırdığını unutmayın.

Dozunda photoshop
Photoshop, bazı kusurlarımızı kapatmak ya da bizi olduğumuzdan daha iyi göstermek konusunda uzman olabilir ancak bunu fazla abarttığınız vakit, doğallıktan tamamen uzaklaşarak yanıltıcı bir görüntüye ulaşırsınız.

Selfieyi hangi telefonla çektiğiniz ise en önemli kuralımız
Profesyonel fotoğraf makinelerini aratmayacak teknik özelliklere sahip akıllı bir telefonla şahane selfieleriniz olabilir. Telefonunuzun kamera özellikleri bu noktada oldukça önem taşıyor.

HUAWEI P20 Pro’nin 3D Portrait Lighting özelliği sayesinde mükemmel self-portraitlere sahip olabilirsiniz. “

HUAWEI P20 Pro, estetik vizyonun akıllı bir fotoğrafa ışık tutan gelişmiş bir kamera sistemi ile buluştuğu devrim niteliğindeki Leica Üçlü Kamera ile bir kez daha öncülük ediyor. 24 MP’lik ön kamera ile çektiğiniz her self-portrait çarpıcı görünecektir. Gündüz veya gece canlı, keskin, göz kamaştırıcı görüntüler sunar.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Kill Bill’in ‘Gelin’i metrobüste!

Yayınlanma tarihi

-

-

Twitter’da paylaşılan bir tweet bir anda gündem oldu.

Metrobüste çekilip, Twitter’da paylaşılan bir fotoğraf bir anda sosyal medyanın gündemi oldu. Quentin Tarantino’nun 2003 yapımı Kill Bill filminin Uma Thurman tarafından hayat verilen baş kahramanı “The Bride”a çok benzeyen bir kadın İstanbul’da metrobüste görüntülenince, Twitter’da çok konuşulan gündem konularından biri haline geldi.

İstanbul’da yaşayan Amerikalı muhabir ve yazarJared Wall, bindiği metrobüste aynı Kill Bill’in ‘Gelin’i gibi giyinmiş bir kadın gördü.

Filmdeki “Gelin” karakteri gibi sarı düz saçları olan kadının fotoğrafını çeken JaredWall, çektiği kareyiTwitterhesabından patlaştı ve şu notu düştü: “İstanbul’da adı Bill olan birilerinitanımıyorum ama eğer öyle biri varsa öldürülecek.”

Devamını oku

Genel

Çorum’da sürücüye ‘kiki challenge’ cezası

Yayınlanma tarihi

-

-

Çorum Emniyet Müdürlüğünce, aralarında son dönemde sosyal medyada ‘kiki challange’ ismiyle yaygınlaşan ve seyir halindeki araçtan inip cep telefonu ile çekim yaparak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücünün de bulunduğu, kural ihlali yaptıkları kameralarla tespit edilen 11 bin 4 kişiye cezai işlem uygulandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, trafikte kural ihlali yapan sürücüleri Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile tespit ederek cezai işlem uyguladığı belirtildi. Açıklamada 59 noktadaki 180 kameradan oluşan KGYS’nin trafik denetimlerinde yoğun şekilde kullanımıyla 2017 yılında 7 bin 842 olan cezai işlem sayısının 2018 yılında 11 bin 4’e yükseldiği vurgulandı.

‘KİKİ CHALLENGE’ CEZASI DA KESİLDİ

Kamera ile yapılan denetimlerde, son dönemde sosyal medyada “kiki challenge” ismiyle yaygınlaşan ve hareket halindeki araçtan inerek cep telefonu ile çekim yapan sürücülere de trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan cezai işlem uygulandığının aktarıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Trafik kazalarının önlenmesi, trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması, kaza sonucu meydana gelen ve yaralanmaların azaltılması ile denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması amacıyla 2018 yılı sonuna kadar KGYS ile trafik kural ihlallerine yönelik emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, cep telefonu kural ihlali, kask kullanımı ihlali, çift sıra park ihlali, yaya kaldırımı park ihlali, drift yapan araçlar ve trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimi yapılarak tespiti yapılan ihlallere 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda ilgili hükümleri doğrultusunda yasal işlem yapılacağı bildirilmiştir.”

2017 yılı içerisinde hakkında trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilen sürücü sayısının 7 bin 842 iken, 2018 yılının aynı zaman periyodunda yüzde 40 artış ile 11 bin 4 sürücü hakkında yasal işlem yapıldığına dikkati çekilen açıklamada, “Artışın nedeni KGYS’nin trafik güvenliği açısından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yoğun olarak kullanılmasıdır. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada da sıkça yer alan, seyir halindeki araçtan inip cep telefonu ile çekim yapan sürücüler, drift yapan araçlar, emniyet kemeri kullanmayan sürücüler ile seyir halinde cep telefonu kullanımı kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek haklarında gerekli yasal işlem yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, üzücü hadiseler ile karşılaşılmaması amacıyla il genelinde trafik denetimlerinin yoğunlaştırılarak devam edeceği kaydedildi.

Devamını oku

Genel

Söz Dizisinin Genç Oyuncusu Bakın Kiminle Evleniyor

Yayınlanma tarihi

-

-

Söz dizisinin savcı Derya’sı Deniz Baysal, bir süredir birlikte olduğu Kolpa Grubu’nun solisti Barış Yurtçu’nun evlilik teklifini kabul etti.

Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde yıldızlaşan, bu sezon ise Söz dizisine Savcı Derya olarak katılan oyuncu Deniz Baysal evlenme kararı aldı.Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile beraberlik yaşayan Baysal, sevgilisinin evlilik teklifini kabul etti.

EVLİLİK YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

2 yılı aşkın bir süredir birlikte olan ve Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile beraberlik yaşayan Baysal, sevgilisinin evlilik teklifini kabul etti. Yakın arkadaşlarıyla kutlama yapan güzel oyuncu, sevgilisinin sürpriz evlilik sosyal medya hesabı Instagram’dan fotoğraf paylaşarak “Evet evet evet” notunu yazdı.

AŞKLARINI DOLU DİZGİN YAŞIYORLAR

Düğün hazırlıkları hakkında bilgi paylaşmayan Deniz Baysal, ve Barış Yurtçu, sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşım yapıyor. İşte onlardan bazıları…

Devamını oku

TREND