Takip Edin

Genel

Oğuzhan Uğur, Babala Tv’ye Muharrem İnce’nin neden katılmadığını anlattı: Bu işin içinde bir b.kluk var

Yayınlanma tarihi

-

Ünlü YouTuber Oğuzhan Uğur’dan, Muharrem İnce hakkında açıklama geldi. 24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı adaylarını ve Başbakan Yıldırım’ı konuk eden Uğur, İnce ile program yapamamış, bu durum nedeniyle de eleştirilmişti. Oğuzhan Uğur, dün yayınladığı “Mevzular 18” videosuyla olayın perde arkasını anlattı.

Youtube’daki “BaBaLa TV” adlı kanalıyla ünlenen ve seçim döneminde siyasetçileri ağırlayan Oğuzhan Uğur, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi programına davet etmediği iddiasıyla tepki çekmişti.

Uğur, dün kanalından paylaştığı “Mevzular 18” videosuyla , hakkındaki iddialara açıklık getirdi.

Seçim dönemi kanalında Cumhurbaşkanı adayları Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Meral Akşener’i, aynı zamanda Başbakan Binali Yıldırım’ı konuk etmişti.

“İSTEĞİMİZİ ULAŞTIRDIK YA DA BİZ ULAŞTIRDIĞIMIZI ZANNETİK”

Muharrem İnce ile ortaklaşa bir program gerçekleştirememe nedeninin, CHP içerisindeki iletişimsizlik olduğunu söyleyen Uğur şu ifadeleri kullandı:

“Önce açıklanması gereken şeyleri açıklayalım. Sayın Muharrem İnce neden gelmedi? Programı yapmaya başladığımız an isteğimizi ulaştırdık ya da biz ulaştırdığımızı zannettik. Bir gün bir CHP milletvekili beni aradı ve dedi ki: ‘Geliyoruz, çok heyecanlıyız, çok istekliyiz.’ Dedim ki: ‘Müthiş, hangi gün?’
‘Ona bakıyoruz.’ dedi, kapattı.

Derken, CHP’den bir danışman beni aradı, ‘Oğuzhancığım, kesin geliyoruz’ dedi.

Günler geçti, programları yayımladık, ben linç yemeye başladım.

Sizler bana ‘Muharrem İnce nerede?’ diye sormaya başladınız. Tekrar iletişime geçtik. ‘Bir gün daha bekleyin’ dediler. Kaldı üç gün, yine haber yok. En sonunda dedim ki, ‘Lütfen iletin iptal olduğunu, Twitter’dan duyurmak zorundayım.’

‘Hayır, bekleyin, yarına kadar bekleyin.’

‘E, yarın son gün?’

‘Hayır, bekleyin, kesin geliyoruz.’”

“İÇERİDEKİ HABERLEŞME SIKINTISINDAN DOLAYI GERÇEKLEŞEMEDİ”

Oğuzhan Uğur, daha sonra Muharrem İnce’ye yakın birinin kendisine mesaj attığını belirterek, yaşananları şöyle anlattı:

“Bir gün geçti, son gün yine ses yok. Sonra, Muharrem Bey’in yakınında olan birisi, bize şöyle bir mesaj attı: ‘Ya siz, bizi programa çağırmışsınız.’ dedi.

Tabii, bende bir ışık. Tamam, CHP’nin oyları, Muharrem Bey’in oylarından daha azdı. CHP’nin reklam kampanyalarıyla, Muharrem Bey’in reklam kampanyaları ayrı yürüyordu. Muharrem Bey’in oynaması gereken animasyon reklamında Kılıçdaroğlu’nu görüyorduk, onun çıkması gereken televizyon kanalında bir başkasını görüyorduk gibi sağlı sollu bir kampanya vardı. Biz de konuya çok vakıf değildik açıkçası.

“BU İŞİN İÇİNDE BİR B.KLUK VAR”

Dedim ki: ‘Bu size ulaşmadı mı?’ Bu işin içinde bir b.kluk var, bir karışıklık var. O karışıklık da bizi ilgilendirmez, doğal olarak. Sonra dediler ki ‘Yetişmiyor şu anda, biz ikinci turda gelelim.’ Bu, Muharrem Bey’e yakın olan kaynak.

Dedim ki ‘Tabii, bekleriz, her zaman.’ Bu arada şu anda da bekliyoruz, istediği zaman gelebilir. Çünkü belli ki, artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin başına geçecek, ya da onunla ilgili bir harekette bulunacak…

Derken Muharrem Bey’in seçimi, o içerideki haberleşme sıkıntısından dolayı gerçekleşemedi.”

“İKİNCİ TUR ÖNCESİ KONUK EDEBİLECEĞİZ”

Oğuzhan Uğur, daha önce de, konu hakkında 21 Haziran’da Twitter hesabında da bir açıklama yapmıştı. Uğur’un takipçileri ile önemli duyuru notu ile paylaştığı açıklama şöyleydi:

“Sayın İnce’nin yoğunluğundan dolayı dün geceye kadar bekleme kararı almıştık. Bekledik ama maalesef denk gelemedik… Tam oturup, aldığımız konuklar ve seçim için final yorumumu yapacağım Mevzular 18’i çekiyorduk ki, Sayın İnce’nin ekibi bir gün daha beklememizi rica ettiler. Fakat maalesef yoğunluklarından dolayı bugün de rastlaşamadık. Tahmin ettikleri sonuçlar çıkarsa ikinci tur öncesi konuk edebileceğiz. Bu sebeple çalışmalarına saygı duyup, seçim öncesinde genel değerlendirme yaptığımız Mevzular 18’i yayınlayacağız.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

peak games in 41 kanalda aynı anda yayınladığı işte o reklam

Yayınlanma tarihi

-

-

Televizyonlarda yayınlanan bir reklam sonrasında peak.com nedir? diye vatandaşlarca araştırılmaya başlandı. Peak Games bu akşam saat 21.30’da 41 televizyon kanalına aynı anda verdiği reklam ile gündeme geldi.

PEAK.COM NEDİR

2010 yılında istanbul kurulan teknoloji şirketidir. Türkiye merkezli dünya teknoloji endüstrisinde hızlı bir yükselişe sahip Türk şirketidir. Daha çok oyunlarda uzmanlık kazanmışlardır.

Söz konusu reklam 18 şubat 2019 tarihinde bazı televizyon kanallarında aynı anda yayınlandı. Reklam bir anda Türkiye gündemine oturmuştur.

İşte peak.com’un reklamında yer alan metin:

“Hoş geldin!

Biz bir takımız, İstanbul’dan.

Yolculuğumuz 8 yıl önce, Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma hayaliyle başladı.

Takım olmayı ve gelişmeyi her türlü başarının önüne koyarak ilerledik. Dünyaya etki edecek ürün ve teknolojilerin ancak bu anlayışla yaratılacağına inandık.

Bugün, dünyanın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biriyiz. Ürünlerimiz 193 ülkede, 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Hayallerimiz ise bunun çok daha ötesinde.

Milyarlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler geliştirmek ve dünyayı değiştirmek için takım arkadaşları arıyoruz.

İşte bu nedenle sana ulaşmak istedik. Bizim için tecrübelerinin değil, hayallerinin büyüklüğü önemli.

Seni sonuna kadar destekleyen bir ekibin olsun istiyorsan, tanışalım.”

PEAK HAKKINDA

Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma ve insanların hayatlarına dokunabilme amacıyla 2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak, mobil uygulama pazarının dünyadaki en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Mobil oyun alanında elde ettiği büyük başarıları sürdürürken teknolojinin farklı alanlarında da ürünler geliştirmeye başlayan Peak’in başarısının ardında yaşama, ilerlemeye, öğrenmeye ve üretmeye tutkuyla bağlı ekibi bulunuyor.

 

Devamını oku

Genel

Musk, CERN İle Anlaşmaya Vardı

Yayınlanma tarihi

-

-

Eğer bir parçacık hızlandırıcısını inşa etmeye kalksaydınız ve dahası hedefiniz bu güne kadar inşa edilmiş en büyük parçacık hızlandırıcısını yapmak olsaydı, bunun için gerçekten uzun bir tünel inşa etmeniz gerekirdi. Gerçeği söylemek gerekirse, tünelin uzunluğunun 100 kilometre uzunlukta olması, projenizin başarılı olması için gerekli olurdu.

Bu, şüphesiz ki en maliyetli projeler listesine baştan girebilecek bir çalışma olma özelliğini taşıyor. Fakat birlikte çalıştığınız kişi The Boring Company’nin sahibi olan Elon Musk ise, işiniz artık çok daha kolay olabilir.

MIT Technology Review‘in CERN’in Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nın yanı sıra kullanıma almak istediği yeni parçacık hızlandırıcı projesi olan Future Circular Collider’ı detaylandıran bir tweetine yanıt olarak Elon Musk, bu pahalı proje hakkında CERN’ün yöneticisi konumunda bulunan Fabiola Gianotti ile konuştuğunu açıkladı.

Devamını oku

Genel

Dünya malının yarısı 26 kişide

Yayınlanma tarihi

-

-

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam, küresel adaletsizlik raporunun yeni sayısını yayınladı. Rapora göre zenginle fakir arasındaki uçurum 2018’de daha da büyüdü. En zengin 26 kişinin serveti, en fakir yüzde 50’nin yani 3 milyar 800 milyon kişinin tüm varlığına eşit. 2016’da 61 kişi olan bu sayı 2017’de 43’e düşmüştü. 2018’de zenginler tarihte hiç olmadıkları kadar zengin oldu.

Her iki günde bir kişi milyarder oldu, son 10 yılda ise milyarder sayısı ikiye katlandı. Geçen yıl milyarderler servetlerine günde 2.5 milyar dolar kattı, bir yılda 900 milyar daha kazandı. 2018’de dünya nüfusunun yarısını oluşturan en fakir yüzde 50’lik kesim ise, yüzde 11 daha fakirleşti. Dünyada her iki kişiden biri, günde 5 buçuk doların altında gelirle yani ayda 900 liradan daha az parayla geçiniyor. Rapora göre, e-ticaret şirketi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 112 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin insanı. Bezos’un servetinin yüzde 1’i ise 115 milyon insanın yaşadığı Etiyopya’nın tüm sağlık bütçesine denk.

En zengin yüzde 1’lik kesimin servetine ek yüzde 0,5 vergi, 262 milyon çocuğun okula gitmesini sağlayabilir. 3 milyon 300 bin kişinin de hasta masrafları karşılanabilir. Gelir adaletsizliğinin asıl nedeni ise vergi. Dünyanın en zenginleri, yoksullardan çok daha az vergi ödüyor. 84 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Warren Buffet, “sekreterimden daha az vergi ödüyorum” diyerek bu duruma dikkat çekmişti. 78 ülkenin verilerine göre, hükümetler verginin büyük kısmını, tüketimdeki KDV ve çalışanların gelirleri üzerinden alıyor. Varlık vergisinin payı ise, yüzde 4-5’leri geçmiyor. Süper zenginler servetlerinin 7.6 trilyon dolarını vergi cenneti olarak da anılan “off shore” ülkelerinde saklıyor.

Devamını oku

TREND