Takip Edin

Genel

Oğuzhan Uğur, Babala Tv’ye Muharrem İnce’nin neden katılmadığını anlattı: Bu işin içinde bir b.kluk var

Yayınlanma tarihi

-

Ünlü YouTuber Oğuzhan Uğur’dan, Muharrem İnce hakkında açıklama geldi. 24 Haziran seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı adaylarını ve Başbakan Yıldırım’ı konuk eden Uğur, İnce ile program yapamamış, bu durum nedeniyle de eleştirilmişti. Oğuzhan Uğur, dün yayınladığı “Mevzular 18” videosuyla olayın perde arkasını anlattı.

Youtube’daki “BaBaLa TV” adlı kanalıyla ünlenen ve seçim döneminde siyasetçileri ağırlayan Oğuzhan Uğur, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi programına davet etmediği iddiasıyla tepki çekmişti.

Uğur, dün kanalından paylaştığı “Mevzular 18” videosuyla , hakkındaki iddialara açıklık getirdi.

Seçim dönemi kanalında Cumhurbaşkanı adayları Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek ve Meral Akşener’i, aynı zamanda Başbakan Binali Yıldırım’ı konuk etmişti.

“İSTEĞİMİZİ ULAŞTIRDIK YA DA BİZ ULAŞTIRDIĞIMIZI ZANNETİK”

Muharrem İnce ile ortaklaşa bir program gerçekleştirememe nedeninin, CHP içerisindeki iletişimsizlik olduğunu söyleyen Uğur şu ifadeleri kullandı:

“Önce açıklanması gereken şeyleri açıklayalım. Sayın Muharrem İnce neden gelmedi? Programı yapmaya başladığımız an isteğimizi ulaştırdık ya da biz ulaştırdığımızı zannettik. Bir gün bir CHP milletvekili beni aradı ve dedi ki: ‘Geliyoruz, çok heyecanlıyız, çok istekliyiz.’ Dedim ki: ‘Müthiş, hangi gün?’
‘Ona bakıyoruz.’ dedi, kapattı.

Derken, CHP’den bir danışman beni aradı, ‘Oğuzhancığım, kesin geliyoruz’ dedi.

Günler geçti, programları yayımladık, ben linç yemeye başladım.

Sizler bana ‘Muharrem İnce nerede?’ diye sormaya başladınız. Tekrar iletişime geçtik. ‘Bir gün daha bekleyin’ dediler. Kaldı üç gün, yine haber yok. En sonunda dedim ki, ‘Lütfen iletin iptal olduğunu, Twitter’dan duyurmak zorundayım.’

‘Hayır, bekleyin, yarına kadar bekleyin.’

‘E, yarın son gün?’

‘Hayır, bekleyin, kesin geliyoruz.’”

“İÇERİDEKİ HABERLEŞME SIKINTISINDAN DOLAYI GERÇEKLEŞEMEDİ”

Oğuzhan Uğur, daha sonra Muharrem İnce’ye yakın birinin kendisine mesaj attığını belirterek, yaşananları şöyle anlattı:

“Bir gün geçti, son gün yine ses yok. Sonra, Muharrem Bey’in yakınında olan birisi, bize şöyle bir mesaj attı: ‘Ya siz, bizi programa çağırmışsınız.’ dedi.

Tabii, bende bir ışık. Tamam, CHP’nin oyları, Muharrem Bey’in oylarından daha azdı. CHP’nin reklam kampanyalarıyla, Muharrem Bey’in reklam kampanyaları ayrı yürüyordu. Muharrem Bey’in oynaması gereken animasyon reklamında Kılıçdaroğlu’nu görüyorduk, onun çıkması gereken televizyon kanalında bir başkasını görüyorduk gibi sağlı sollu bir kampanya vardı. Biz de konuya çok vakıf değildik açıkçası.

“BU İŞİN İÇİNDE BİR B.KLUK VAR”

Dedim ki: ‘Bu size ulaşmadı mı?’ Bu işin içinde bir b.kluk var, bir karışıklık var. O karışıklık da bizi ilgilendirmez, doğal olarak. Sonra dediler ki ‘Yetişmiyor şu anda, biz ikinci turda gelelim.’ Bu, Muharrem Bey’e yakın olan kaynak.

Dedim ki ‘Tabii, bekleriz, her zaman.’ Bu arada şu anda da bekliyoruz, istediği zaman gelebilir. Çünkü belli ki, artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin başına geçecek, ya da onunla ilgili bir harekette bulunacak…

Derken Muharrem Bey’in seçimi, o içerideki haberleşme sıkıntısından dolayı gerçekleşemedi.”

“İKİNCİ TUR ÖNCESİ KONUK EDEBİLECEĞİZ”

Oğuzhan Uğur, daha önce de, konu hakkında 21 Haziran’da Twitter hesabında da bir açıklama yapmıştı. Uğur’un takipçileri ile önemli duyuru notu ile paylaştığı açıklama şöyleydi:

“Sayın İnce’nin yoğunluğundan dolayı dün geceye kadar bekleme kararı almıştık. Bekledik ama maalesef denk gelemedik… Tam oturup, aldığımız konuklar ve seçim için final yorumumu yapacağım Mevzular 18’i çekiyorduk ki, Sayın İnce’nin ekibi bir gün daha beklememizi rica ettiler. Fakat maalesef yoğunluklarından dolayı bugün de rastlaşamadık. Tahmin ettikleri sonuçlar çıkarsa ikinci tur öncesi konuk edebileceğiz. Bu sebeple çalışmalarına saygı duyup, seçim öncesinde genel değerlendirme yaptığımız Mevzular 18’i yayınlayacağız.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Dünya malının yarısı 26 kişide

Yayınlanma tarihi

-

-

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam, küresel adaletsizlik raporunun yeni sayısını yayınladı. Rapora göre zenginle fakir arasındaki uçurum 2018’de daha da büyüdü. En zengin 26 kişinin serveti, en fakir yüzde 50’nin yani 3 milyar 800 milyon kişinin tüm varlığına eşit. 2016’da 61 kişi olan bu sayı 2017’de 43’e düşmüştü. 2018’de zenginler tarihte hiç olmadıkları kadar zengin oldu.

Her iki günde bir kişi milyarder oldu, son 10 yılda ise milyarder sayısı ikiye katlandı. Geçen yıl milyarderler servetlerine günde 2.5 milyar dolar kattı, bir yılda 900 milyar daha kazandı. 2018’de dünya nüfusunun yarısını oluşturan en fakir yüzde 50’lik kesim ise, yüzde 11 daha fakirleşti. Dünyada her iki kişiden biri, günde 5 buçuk doların altında gelirle yani ayda 900 liradan daha az parayla geçiniyor. Rapora göre, e-ticaret şirketi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 112 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin insanı. Bezos’un servetinin yüzde 1’i ise 115 milyon insanın yaşadığı Etiyopya’nın tüm sağlık bütçesine denk.

En zengin yüzde 1’lik kesimin servetine ek yüzde 0,5 vergi, 262 milyon çocuğun okula gitmesini sağlayabilir. 3 milyon 300 bin kişinin de hasta masrafları karşılanabilir. Gelir adaletsizliğinin asıl nedeni ise vergi. Dünyanın en zenginleri, yoksullardan çok daha az vergi ödüyor. 84 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Warren Buffet, “sekreterimden daha az vergi ödüyorum” diyerek bu duruma dikkat çekmişti. 78 ülkenin verilerine göre, hükümetler verginin büyük kısmını, tüketimdeki KDV ve çalışanların gelirleri üzerinden alıyor. Varlık vergisinin payı ise, yüzde 4-5’leri geçmiyor. Süper zenginler servetlerinin 7.6 trilyon dolarını vergi cenneti olarak da anılan “off shore” ülkelerinde saklıyor.

Devamını oku

Genel

WhatsApp’tan flaş karar! İletilen mesaj sayısına sınırlama geldi

Yayınlanma tarihi

-

-

WhatsApp, yanlış bilginin yayılmasını önlemek amacıyla bugünden itibaren bir mesajın beşten fazla kez paylaşılamayacağını duyurdu.

WhatsApp’ın ‘mesaj sayısı sınırlama’ politikası uygulayacağını şirketin sözcüsü Victoria Grand, Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen etkinlikte açıkladı.

Grand, bu kararın alınmasının sebebi olarak Hindistan’da WhatsApp üzerinden yayılan yalan haberler nedeniyle linç olaylarının yaşanmasını gösterdi. Ülkede son iki ay içinde viral olan WhatsApp mesajlarında çocuk kaçırma ve benzeri olaylarla ilgili olarak suçlanan 20’yi aşkın kişi öfkeli kalabalıklar tarafından linç edilmişti.

WhatsApp sözcüsü BBC’ye yaptığı açıklamada, bu kararın Hindistan’da 6 ay süren testler sonucunda alındığını söyledi ve “Bu uygulama, WhatsApp’ın, kullanıcıların telefon rehberindeki kişilerle yapacakları özel mesajlaşmaya odaklanmasını sağlayacak. Kullanıcılarımızın yeni deneyimlerine ilişkin yorumlarına kulak vereceğiz ve zaman içinde viral içeriğin önlenmesi konusunda başka yollar da bulacağız” dedi.

WhatsApp’ta şimdiye kadar kullanıcıların bir mesajı 20 kez paylaşmasına izin veriliyordu.

BİR MESAJ EN FAZLA 1280 KİŞİYE ULAŞABİLECEK

Yeni uygulama ile bir mesaj gruplarda ve kişilerle 5’ten fazla kez paylaşılamayacak. Uygulamada bir gruba en fazla 256 kişi dahil edilebiliyor. Bu da artık bir kullanıcının bir mesajı en fazla 1280 kişiye ulaştırabileceği anlamına geliyor.

Mesaj sayısı sınırlamadan önce bu sayı 5120’ydi.

‘SEÇİM SONUÇLARINI ETKİLEDİ’

2018’de de Brezilya’da gerçekleşen seçimler sırasında da yayılan aslı olmayan bilgilerin seçim sonuçlarını etkilediği belirtilmişti. Ülkedeki akademisyenler WhatsApp mesajlarının 5 kereden fazla paylaşılamaması gerektiğine dair bir politika uygulanmasını talep etmişlerdi.

Devamını oku

Genel

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a: ‘Türkiye hazır’

Yayınlanma tarihi

-

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Görüşmede, Suriye’de yaşanan gelişmeler ele alınırken iki lider DEAŞ terör örgütünün Suriye’deki kalıntılarını temizlemek ve tekrar ortaya çıkmasını önleyecek tedbirleri ortaklaşa almak konusunda mutabık kaldılar. Erdoğan görüşmede, Türkiye’nin Münbiç bölgesinde güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye’de yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Görüşmede, geçen hafta Münbiç’te yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybeden Amerikalı personel için taziyelerini ileten Erdoğan, bu elim olayın, ABD’nin Suriye’den çekilme kararını etkilemeye yönelik bir provokasyon olduğunu ifade etti.

Erdoğan, Türkiye’nin Münbiç bölgesinde güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu, PKK ve PKK’nın Suriye’deki uzantılarının Suriye’nin kuzeydoğusunu istikrarsızlaştırmaya dönük eylemlerine izin verilmeyeceğini vurguladı.

İki lider, DEAŞ terör örgütünün Suriye’deki kalıntılarını temizlemek ve tekrar ortaya çıkmasını önleyecek tedbirleri ortaklaşa almak konusunda mutabık kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump, güvenli bölge hakkında Türkiye ve ABD’nin Genelkurmay Başkanları arasında başlayan istişarelerin hızlandırılarak devam etmesi ve ikili ticaret hacminin artırılması hususlarında görüş birliğine vardı

Devamını oku

TREND