Takip Edin

Teknoloji

Seo Meta Tag

Yayınlanma tarihi

-

SEO dedikoduları arasında çalkantısı en büyük olan konulardan birisi de meta taglerin son güncelleme ile eski önemini yitirmesidir. Bazı SEO firmaları tarafından öne sürülen tez “meta taglerin artık hiçbir etkisi olmadığından yana” bu karşın bazı SEO kuruluşları da halen etkisinin devam ettiğini savunmaktadır.

Meta Tag çeşitleri normalde 20 farklı niteliği arama motorlarına sunabileceğiniz imkanı sağlasa da kod açısından bu kadar detaylı bir tag kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. SEOhocasi.com olarak arama motorlarının ihtiyaçlarını karşılayabilen meta tag değerlerini inceleyelim.

<meta name=”title” content=”Araba Kiralama” />

Site adı olarak belirttiğiniz bu meta kodu arama motorlarının sitenizin adını kolay bulması için yardımcı olmaktadır.

<meta name=”description” content=”Araka kiralama ihtiyaçlarınıza kurumsal çözümler sunmaktayız. ” />

Site içeriğinizin hangi alanda hizmet ettiğini, ne gibi çözümler sunduğunu meta description içerisinde belirtmenizi sağlar.

<meta name=”keywords” content=”araba kiralama , araç kiralama , oto kiralama” />

Anahtar kelimelerinizi sunabileceğiniz alan olan meta keyword içerisinde anahtar kelimelerinizden 1-4 tanesini belirtebilirsiniz.

<meta name=”author” content=”Kaan Gülten” />

Sitenin yazarını belirttiğiniz meta author bölümüne genellikle site sahibinin adı veya firma ise firma adı belirtilerek sitenin kim tarafından yönetildiğini arama motorlarına sunabilirsiniz. Arama motorlarına ne kadar doğru ve şeffaf olursanız size sağlayacağı fayda o kadar artacaktır. Bizim tavsiyemiz author etiketinde gerçek isim soyisim yazılmasıdır.

<meta name=”owner” content=”SEOhocası” />

Sitenin tüm haklarının sahibinin kim olduğunu belirten meta owner kodudur. Bu kod içerisine de firma ismi yer alması gerekmektedir. Eğer ki bir firmanız yoksa kişi ismi ile doldurabilirsiniz.

<meta name=”copyright” content=”(c) 2014″ />

Sitenin kaç yılında kurulduğunu ve ne kadar süredir hizmet verdiğini arama motorlarına bildiren meta copyrigt etiketidir. Arama motorlarına bu yılı doğru vermeniz gerekmektedir.

Şimdi kısaca özetleyecek olursak bir sitenin meta taglerini oluşturmak için aşağıdaki kodları kullanılması gerekmektedir.

<meta name=”title” content=”SİTE ADI” />

<meta name=”description” content=”SİTE AÇIKLAMASI” />

<meta name=”keywords” content=”ANAHTAR KELİMELER” />

<meta name=”author” content=”SİTE YÖNETİCİSİ VE YAZARI” />

<meta name=”owner” content=”SİTE SAHİBİ” />

<meta name=”copyright” content=”(c) SİTENİN AÇILIŞ YILI” />

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Yerli ve Milli Savaş Uçaklarımız 2023’ten Önce Göklerde Olacak

Yayınlanma tarihi

-

-

Milli Savunma Sanayisinde İHA’lar ve SİHA’lar büyük rol oynuyor. Dünya çapında da başarılara imza atan İnsansız Hava Araçlarımız, Türkiye’nin hava sahasını kontrol ediyor.

 

Özellikle SİHA’lar sayesinde terör hedeflerinin ciddi oranda azalmaya başladığı şu günlerde Baykar Makina Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar’ın merkezinde uzun zamandır beklenen müjdeyi verdi.

Bayraktar, “İnsansız savaş uçağını inşallah 2023 öncesi, 1.5 ton yük taşıyabilen daha stratejik görevler yapan insansız hava aracını da inşallah 2019’da uçuracağız. Türkiye SİHA da satmaya başladı. 2012’de biz minilerini satmıştık. Şimdi büyükleri gitmeye başladı. Katar, Ukrayna olmak üzere 3-4 yer var” dedi.

Terörü azaltmaya yönelik en iyi yatırımlardan birinin insansız araçlar olduğunu belirten Bayraktar, “Ne insansız hava araçlarını ne de mühimmatlarını bize dışarıdan vermiyorlardı”açıklamasını yaptı ve ardından devam etti:

“Terörü bitirmek istemiyorlardı. Son iki senedir terör olayları çok azaldı niye çünkü insansız hava araçları çok etkili kullanılıyor. 58 tanesi Bayraktar’dan. Şu an biz konuşurken de 15 tanesi havada. Bu sayı gitgide artarak 50 olacak. İnsansız hava araçlarını da teslim ettiğimizde iş bitmiyor. Eğitimlerini de biz veriyoruz. Benim üç senem ekiple beraber Güneydoğu’da geçti. Afrin operasyonunda da çok özel teknolojilerle İHA’larımız donatıldı. Bayraktar TB1 kendi sınıfında dünyanın en iyisi. Türkiye kadar terörle mücadele harekatı yapıp bu kadar teknolojiyi kullanan başka ülke yok.

Devamını oku

Güncel

Youtube a “gizli mod” özelliği

Yayınlanma tarihi

-

-

Ünlü video platformu olan youtube kullanıcıları için yeni bir özelliği ekledi “gizli mod” kullanıcılar bu mod sayesinde izleme geçmişi kaydedilmeden özgürce gezebiliyorlar , meraklı gözlerden uzak olmak isteyenler için güzel bir özellik ,yalnız gizli mod aktif edildikten sonra videolarla etkileşime geçmenizde mümkün olmuyor ;beğenme abone olma yorum yapma gibi seçeneğiniz olmuyor. Şu an için sadece android kullanıcıları için gelen bu özelliğin yakında ios platformu içinde geleceği söylenebilir

Gizli mod nasıl aktifleştirilir :

1.Sağ üstteki profil kısmına tıklanır

2. Açılan menüde “gizli modu aç” butonuna tıklanır

3. Artık gizli moddasınız

Devamını oku

Güncel

PUBG Fortnite aleyhine açtığı telif hakkı davasından vazgeçti

Yayınlanma tarihi

-

-

 

Bluehole’un iştiraklerinden biri olan Koreli PUBG Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games aleyhine açtığı davadan vazgeçti. Şirket, Epic Games’i telif hakkı ihlâli iddiasıyla mahkemeye vermişti. PUBG veya tam adıyla PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın popülaritesi geçtiğimiz yıl artmış, Epic Games de bunun üzerine Fortnite’a Battle Royale savaş modunu eklemişti. PUBG’ninkiyle bir hayli benzer olan Fortnite’ın Battle Royale modu için Epic Games’in kendisine ait olan ve PUBG’de de kullanılan Unreal Engine 4 oyun modu kullanılıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, PUBG açtığı davadan vazgeçti. Bu kararın neden alındığı konusunda şimdilik bilgi verilmezken, PUBG ve Epic Games arasında bir uzlaşmaya varılıp varılmadığı konusunda da şu an için bir açıklama yapılmış değil. PUBG’nin geliştiricisi Bluehole tarafından daha önce yapılan açıklamalarda iki oyun arasındaki artan benzerliklerin endişeyle izlendiği belirtilmiş ve bu açıklamalar taraflar arasında şiddetli bir mahkeme sürecinin yaşanacağını düşündürmüştü.

Tencent Holding, hem Epic Games’te hem de Bluehole’de hisse sahibi durumunda. Şirketin PUBG’deki yatırımını yüzde 10 seviyesine çıkarmaya hazırlandığına dair haberler de bir süredir konuşuluyor. Bir telif hakkı ihlâli suçlamasının bu anlaşmaya zarar vermesi ihtimaller dahilinde görülmese de, davadaki iddiaları kanıtlamanın PUBG adına çok kolay olmayacağına dikkat çekiliyor.

PUBG Fortnite ile olan rekabetinde son birkaç aylık dönemde bazı ciddi yaralar almıştı. Aylık gelir bakımından mart ayında Fortnite’a geçilen PUBG, 125 milyon oyuncuya ulaşan rakibinin hızını yavaşlatmaya çalışıyor.

 

kaynak

Devamını oku

TREND