Takip Edin

Teknoloji

Seo Meta Tag

Yayınlanma tarihi

-

SEO dedikoduları arasında çalkantısı en büyük olan konulardan birisi de meta taglerin son güncelleme ile eski önemini yitirmesidir. Bazı SEO firmaları tarafından öne sürülen tez “meta taglerin artık hiçbir etkisi olmadığından yana” bu karşın bazı SEO kuruluşları da halen etkisinin devam ettiğini savunmaktadır.

Meta Tag çeşitleri normalde 20 farklı niteliği arama motorlarına sunabileceğiniz imkanı sağlasa da kod açısından bu kadar detaylı bir tag kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. SEOhocasi.com olarak arama motorlarının ihtiyaçlarını karşılayabilen meta tag değerlerini inceleyelim.

<meta name=”title” content=”Araba Kiralama” />

Site adı olarak belirttiğiniz bu meta kodu arama motorlarının sitenizin adını kolay bulması için yardımcı olmaktadır.

<meta name=”description” content=”Araka kiralama ihtiyaçlarınıza kurumsal çözümler sunmaktayız. ” />

Site içeriğinizin hangi alanda hizmet ettiğini, ne gibi çözümler sunduğunu meta description içerisinde belirtmenizi sağlar.

<meta name=”keywords” content=”araba kiralama , araç kiralama , oto kiralama” />

Anahtar kelimelerinizi sunabileceğiniz alan olan meta keyword içerisinde anahtar kelimelerinizden 1-4 tanesini belirtebilirsiniz.

<meta name=”author” content=”Kaan Gülten” />

Sitenin yazarını belirttiğiniz meta author bölümüne genellikle site sahibinin adı veya firma ise firma adı belirtilerek sitenin kim tarafından yönetildiğini arama motorlarına sunabilirsiniz. Arama motorlarına ne kadar doğru ve şeffaf olursanız size sağlayacağı fayda o kadar artacaktır. Bizim tavsiyemiz author etiketinde gerçek isim soyisim yazılmasıdır.

<meta name=”owner” content=”SEOhocası” />

Sitenin tüm haklarının sahibinin kim olduğunu belirten meta owner kodudur. Bu kod içerisine de firma ismi yer alması gerekmektedir. Eğer ki bir firmanız yoksa kişi ismi ile doldurabilirsiniz.

<meta name=”copyright” content=”(c) 2014″ />

Sitenin kaç yılında kurulduğunu ve ne kadar süredir hizmet verdiğini arama motorlarına bildiren meta copyrigt etiketidir. Arama motorlarına bu yılı doğru vermeniz gerekmektedir.

Şimdi kısaca özetleyecek olursak bir sitenin meta taglerini oluşturmak için aşağıdaki kodları kullanılması gerekmektedir.

<meta name=”title” content=”SİTE ADI” />

<meta name=”description” content=”SİTE AÇIKLAMASI” />

<meta name=”keywords” content=”ANAHTAR KELİMELER” />

<meta name=”author” content=”SİTE YÖNETİCİSİ VE YAZARI” />

<meta name=”owner” content=”SİTE SAHİBİ” />

<meta name=”copyright” content=”(c) SİTENİN AÇILIŞ YILI” />

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Youtube a “gizli mod” özelliği

Yayınlanma tarihi

-

-

Ünlü video platformu olan youtube kullanıcıları için yeni bir özelliği ekledi “gizli mod” kullanıcılar bu mod sayesinde izleme geçmişi kaydedilmeden özgürce gezebiliyorlar , meraklı gözlerden uzak olmak isteyenler için güzel bir özellik ,yalnız gizli mod aktif edildikten sonra videolarla etkileşime geçmenizde mümkün olmuyor ;beğenme abone olma yorum yapma gibi seçeneğiniz olmuyor. Şu an için sadece android kullanıcıları için gelen bu özelliğin yakında ios platformu içinde geleceği söylenebilir

Gizli mod nasıl aktifleştirilir :

1.Sağ üstteki profil kısmına tıklanır

2. Açılan menüde “gizli modu aç” butonuna tıklanır

3. Artık gizli moddasınız

Devamını oku

Güncel

PUBG Fortnite aleyhine açtığı telif hakkı davasından vazgeçti

Yayınlanma tarihi

-

-

 

Bluehole’un iştiraklerinden biri olan Koreli PUBG Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games aleyhine açtığı davadan vazgeçti. Şirket, Epic Games’i telif hakkı ihlâli iddiasıyla mahkemeye vermişti. PUBG veya tam adıyla PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın popülaritesi geçtiğimiz yıl artmış, Epic Games de bunun üzerine Fortnite’a Battle Royale savaş modunu eklemişti. PUBG’ninkiyle bir hayli benzer olan Fortnite’ın Battle Royale modu için Epic Games’in kendisine ait olan ve PUBG’de de kullanılan Unreal Engine 4 oyun modu kullanılıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre, PUBG açtığı davadan vazgeçti. Bu kararın neden alındığı konusunda şimdilik bilgi verilmezken, PUBG ve Epic Games arasında bir uzlaşmaya varılıp varılmadığı konusunda da şu an için bir açıklama yapılmış değil. PUBG’nin geliştiricisi Bluehole tarafından daha önce yapılan açıklamalarda iki oyun arasındaki artan benzerliklerin endişeyle izlendiği belirtilmiş ve bu açıklamalar taraflar arasında şiddetli bir mahkeme sürecinin yaşanacağını düşündürmüştü.

Tencent Holding, hem Epic Games’te hem de Bluehole’de hisse sahibi durumunda. Şirketin PUBG’deki yatırımını yüzde 10 seviyesine çıkarmaya hazırlandığına dair haberler de bir süredir konuşuluyor. Bir telif hakkı ihlâli suçlamasının bu anlaşmaya zarar vermesi ihtimaller dahilinde görülmese de, davadaki iddiaları kanıtlamanın PUBG adına çok kolay olmayacağına dikkat çekiliyor.

PUBG Fortnite ile olan rekabetinde son birkaç aylık dönemde bazı ciddi yaralar almıştı. Aylık gelir bakımından mart ayında Fortnite’a geçilen PUBG, 125 milyon oyuncuya ulaşan rakibinin hızını yavaşlatmaya çalışıyor.

 

kaynak

Devamını oku

Güncel

BİM’den Samsung, LG ve Xiaomi Cihazlar İçin Muhteşem İndirimler!

Yayınlanma tarihi

-

-

Teknolojik ürünleri resmi satış fiyatının altında fiyat etiketleri ile tüketicilerle buluşturan BİM, gelecek hafta Samsung, LG ve Xiaomi marka ürünleri muhteşem indirimlerle satışa çıkaracak.

Birbirinden kaliteli teknolojik ürünleri uygun fiyatlı olarak tüketiciler ile buluşturan BİM, 25 Mayıs’tan itibaren bir hafta boyunca müşterilerine son derece uygun fiyatlarla bir 4K TV, son derece güçlü ve şık bir hoparlör ve şarj sorununuzu tamamen ortadan kaldıracak bir taşınabilir şarj cihazı alma fırsatı sunuyor.

25 Mayıs’tan itibaren Netflix, Wi-Fi, Bluetooth gibi önemli özellikleri dahili olarak içerisinde bulunduran JVC 50″ 4K UltraHD Smart Led TV’yi BİM mağazalarından yalnızca 1999 TL’ye satın alabileceksiniz. Dolar kurunun kendini NASA astronotu sandığı bir dönemde bu fiyata 4K TV bulmak kesinlikle kolay değil.

Güçlü ve kaliteli sesleri, kompakt ve şık bir tasarıma sıkıştırmayı başaran Bluetooth destekli ve 2 kanallı LG Sound Bar hoparlörü ise yine 25 Mayıs’tan itibaren 349 TL’ye BİM mağazalarında bulabileceksiniz. Akıllı telefonuna şarj yetiştiremeyenler ise 10.000mAh’lik Xiaomi Taşınabilir Şarj Cihazı’na yine BİM’de 59,90 TL’ye ulaşabilecekler. Ayrıca Samsung TA2O Hızlı şarj cihazı da 49.90 TL fiyat etiketi ile 25 Mayıs’tan itibaren bir hafta boyunca BİM mağazalarında olacak.

Devamını oku

TREND