Takip Edin

Genel

Takım oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şey

Yayınlanma tarihi

-

Bir örgütün hedeflerine ulaşmak çok zordur, bu yüzden onlara ulaşmak için tam bir koordinasyon ve anlayışa sahip bir ekipte çalışmak gerekir. Bu ekip oluşturma kavramı bugünlerde tanıdık geliyor.

Artık, çok uluslu şirketler ve ulusallaştırılmış şirketler, bu tekniği çalışanlarını oluşturmak ve bir ekipte çalışmaya motive etmek için kullandılar.

Takım Oluşturmanın Önemi

Her kurumda ekip oluşturma faaliyetleri çok popülerdir, bu yüzden ekiplerini ekip halinde eğitmek için bir eğitici görevlendirirler. Böylece, takımlar kendi takım hedeflerine ulaşmak için verimli bir şekilde nasıl çalışacaklarını öğrenebilirler.

Ek üretken personelin oluşturulması İK kişileri ve minyatür ticaret sahipleri için sürekli bir hedeftir. Yetkili bir çalışanın, bir takım için iyimser bir operasyonel duruma destek olma ve kurumsal sunumları tamamlama konusunda yardımcı olması. Bu nedenle, kurumsal takım oluşturma kavramının bir tezahürü ortaya çıkmıştır.

Kurumsal takım oluşturma etkinlikleri, dünya çapındaki tüm kuruluşların ekip çabalarını her yıl bir araya getirmeleri için dünya çapında iyi bir trend olan trendlere dönüştü. Grup çalışması eylemlerinin kurumsal etkinlikleri sadece yönetim ve asistanları dışında sosyal gruplar arasında özel bir bağlantı kurmayı değil.

Ekip oluşturma egzersizleri için geleneksel alternatifler, doğrudan güven eğitimi ve görevlerin çözülmesinde zorluk gibi faaliyetlerden oluşan dahili olarak düzenlenir. Bununla birlikte, son zamanlarda birçok şirket, işçilerini standart ortamına maruz kalan işçilerden almak için ofisinden almayı değiştirmiştir.

Takım Oluşturma Faaliyetlerinin Çeşitleri

Kurumsal takım oluşturma faaliyetleri arasında paintballing veya laser mark gibi dövüş oyunları sayılabilir. Bunlar, çalışanların askeri kıyafeti giydikleri ve birlikte çeşitli takım hedeflerine ortaklaşa çaba gösterdikleri hızlı hızlı oyunlardır. Sığınaklardan kaçan paintballlar ve trouncing, günlük işin baskısını ve kaygısını boşaltmak için çok büyük bir yöntemdir. Sosyal gruplar arasında bağlantı ve arkadaşlık kurmak için büyük bir yöntem sağlar.

Grup servet arama gibi dışarıdan yapılan aktiviteler, bu günlerde grup oluşturma için iyi bir seçenek.

Bir başka etkinlik ise, bilinmeyen iller boyunca tüm yolu bulmak için harita anlayışını ve pusula yeterliliğini içeren Orienteering’dir. Hazine avı aktivitesini kullanarak, yarışmacılar, seçili bir şeyi veya nesneyi keşfetme yollarını bulmak için gizemli işaretleri gözden geçirmelidirler.

Bu faaliyetler çoğunlukla takım çalışmasını oluşturmak için başarılıdır ve eğlence dolu bir öğleden sonra kullanmanın muazzam bir yöntemidir. Tüm büyük ya da küçük şirketler bu takım oluşturma tekniğini kullanıyor. Böylece çalışanlar belirlenen hedeflere ulaşmak için bir grupta çalışırlar.

Eğitmenler, çalışanların ekip oluşturma, kurumsal etkinlikler ve konferans etkinlikleri hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için vardır. Pratik yönünü ve bu kavramın kuramsal yönünü öğretirler. Böylece takımlarda nasıl çalışacaklarını öğreniyorlar ve bunun için takım çalışması yapmak için eğlence dolu aktiviteler tekniğini kullanıyorlar.

Çeşitli aktiviteler var ve onların yardımıyla, çalışanlar ekip oluşturma kavramını öğreniyorlar.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

peak games in 41 kanalda aynı anda yayınladığı işte o reklam

Yayınlanma tarihi

-

-

Televizyonlarda yayınlanan bir reklam sonrasında peak.com nedir? diye vatandaşlarca araştırılmaya başlandı. Peak Games bu akşam saat 21.30’da 41 televizyon kanalına aynı anda verdiği reklam ile gündeme geldi.

PEAK.COM NEDİR

2010 yılında istanbul kurulan teknoloji şirketidir. Türkiye merkezli dünya teknoloji endüstrisinde hızlı bir yükselişe sahip Türk şirketidir. Daha çok oyunlarda uzmanlık kazanmışlardır.

Söz konusu reklam 18 şubat 2019 tarihinde bazı televizyon kanallarında aynı anda yayınlandı. Reklam bir anda Türkiye gündemine oturmuştur.

İşte peak.com’un reklamında yer alan metin:

“Hoş geldin!

Biz bir takımız, İstanbul’dan.

Yolculuğumuz 8 yıl önce, Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma hayaliyle başladı.

Takım olmayı ve gelişmeyi her türlü başarının önüne koyarak ilerledik. Dünyaya etki edecek ürün ve teknolojilerin ancak bu anlayışla yaratılacağına inandık.

Bugün, dünyanın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biriyiz. Ürünlerimiz 193 ülkede, 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Hayallerimiz ise bunun çok daha ötesinde.

Milyarlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler geliştirmek ve dünyayı değiştirmek için takım arkadaşları arıyoruz.

İşte bu nedenle sana ulaşmak istedik. Bizim için tecrübelerinin değil, hayallerinin büyüklüğü önemli.

Seni sonuna kadar destekleyen bir ekibin olsun istiyorsan, tanışalım.”

PEAK HAKKINDA

Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma ve insanların hayatlarına dokunabilme amacıyla 2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak, mobil uygulama pazarının dünyadaki en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Mobil oyun alanında elde ettiği büyük başarıları sürdürürken teknolojinin farklı alanlarında da ürünler geliştirmeye başlayan Peak’in başarısının ardında yaşama, ilerlemeye, öğrenmeye ve üretmeye tutkuyla bağlı ekibi bulunuyor.

 

Devamını oku

Genel

Musk, CERN İle Anlaşmaya Vardı

Yayınlanma tarihi

-

-

Eğer bir parçacık hızlandırıcısını inşa etmeye kalksaydınız ve dahası hedefiniz bu güne kadar inşa edilmiş en büyük parçacık hızlandırıcısını yapmak olsaydı, bunun için gerçekten uzun bir tünel inşa etmeniz gerekirdi. Gerçeği söylemek gerekirse, tünelin uzunluğunun 100 kilometre uzunlukta olması, projenizin başarılı olması için gerekli olurdu.

Bu, şüphesiz ki en maliyetli projeler listesine baştan girebilecek bir çalışma olma özelliğini taşıyor. Fakat birlikte çalıştığınız kişi The Boring Company’nin sahibi olan Elon Musk ise, işiniz artık çok daha kolay olabilir.

MIT Technology Review‘in CERN’in Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nın yanı sıra kullanıma almak istediği yeni parçacık hızlandırıcı projesi olan Future Circular Collider’ı detaylandıran bir tweetine yanıt olarak Elon Musk, bu pahalı proje hakkında CERN’ün yöneticisi konumunda bulunan Fabiola Gianotti ile konuştuğunu açıkladı.

Devamını oku

Genel

Dünya malının yarısı 26 kişide

Yayınlanma tarihi

-

-

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam, küresel adaletsizlik raporunun yeni sayısını yayınladı. Rapora göre zenginle fakir arasındaki uçurum 2018’de daha da büyüdü. En zengin 26 kişinin serveti, en fakir yüzde 50’nin yani 3 milyar 800 milyon kişinin tüm varlığına eşit. 2016’da 61 kişi olan bu sayı 2017’de 43’e düşmüştü. 2018’de zenginler tarihte hiç olmadıkları kadar zengin oldu.

Her iki günde bir kişi milyarder oldu, son 10 yılda ise milyarder sayısı ikiye katlandı. Geçen yıl milyarderler servetlerine günde 2.5 milyar dolar kattı, bir yılda 900 milyar daha kazandı. 2018’de dünya nüfusunun yarısını oluşturan en fakir yüzde 50’lik kesim ise, yüzde 11 daha fakirleşti. Dünyada her iki kişiden biri, günde 5 buçuk doların altında gelirle yani ayda 900 liradan daha az parayla geçiniyor. Rapora göre, e-ticaret şirketi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 112 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengin insanı. Bezos’un servetinin yüzde 1’i ise 115 milyon insanın yaşadığı Etiyopya’nın tüm sağlık bütçesine denk.

En zengin yüzde 1’lik kesimin servetine ek yüzde 0,5 vergi, 262 milyon çocuğun okula gitmesini sağlayabilir. 3 milyon 300 bin kişinin de hasta masrafları karşılanabilir. Gelir adaletsizliğinin asıl nedeni ise vergi. Dünyanın en zenginleri, yoksullardan çok daha az vergi ödüyor. 84 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Warren Buffet, “sekreterimden daha az vergi ödüyorum” diyerek bu duruma dikkat çekmişti. 78 ülkenin verilerine göre, hükümetler verginin büyük kısmını, tüketimdeki KDV ve çalışanların gelirleri üzerinden alıyor. Varlık vergisinin payı ise, yüzde 4-5’leri geçmiyor. Süper zenginler servetlerinin 7.6 trilyon dolarını vergi cenneti olarak da anılan “off shore” ülkelerinde saklıyor.

Devamını oku

TREND