Takip Edin

Genel

Takım oluşturma hakkında bilmeniz gereken her şey

Yayınlanma tarihi

-

Bir örgütün hedeflerine ulaşmak çok zordur, bu yüzden onlara ulaşmak için tam bir koordinasyon ve anlayışa sahip bir ekipte çalışmak gerekir. Bu ekip oluşturma kavramı bugünlerde tanıdık geliyor.

Artık, çok uluslu şirketler ve ulusallaştırılmış şirketler, bu tekniği çalışanlarını oluşturmak ve bir ekipte çalışmaya motive etmek için kullandılar.

Takım Oluşturmanın Önemi

Her kurumda ekip oluşturma faaliyetleri çok popülerdir, bu yüzden ekiplerini ekip halinde eğitmek için bir eğitici görevlendirirler. Böylece, takımlar kendi takım hedeflerine ulaşmak için verimli bir şekilde nasıl çalışacaklarını öğrenebilirler.

Ek üretken personelin oluşturulması İK kişileri ve minyatür ticaret sahipleri için sürekli bir hedeftir. Yetkili bir çalışanın, bir takım için iyimser bir operasyonel duruma destek olma ve kurumsal sunumları tamamlama konusunda yardımcı olması. Bu nedenle, kurumsal takım oluşturma kavramının bir tezahürü ortaya çıkmıştır.

Kurumsal takım oluşturma etkinlikleri, dünya çapındaki tüm kuruluşların ekip çabalarını her yıl bir araya getirmeleri için dünya çapında iyi bir trend olan trendlere dönüştü. Grup çalışması eylemlerinin kurumsal etkinlikleri sadece yönetim ve asistanları dışında sosyal gruplar arasında özel bir bağlantı kurmayı değil.

Ekip oluşturma egzersizleri için geleneksel alternatifler, doğrudan güven eğitimi ve görevlerin çözülmesinde zorluk gibi faaliyetlerden oluşan dahili olarak düzenlenir. Bununla birlikte, son zamanlarda birçok şirket, işçilerini standart ortamına maruz kalan işçilerden almak için ofisinden almayı değiştirmiştir.

Takım Oluşturma Faaliyetlerinin Çeşitleri

Kurumsal takım oluşturma faaliyetleri arasında paintballing veya laser mark gibi dövüş oyunları sayılabilir. Bunlar, çalışanların askeri kıyafeti giydikleri ve birlikte çeşitli takım hedeflerine ortaklaşa çaba gösterdikleri hızlı hızlı oyunlardır. Sığınaklardan kaçan paintballlar ve trouncing, günlük işin baskısını ve kaygısını boşaltmak için çok büyük bir yöntemdir. Sosyal gruplar arasında bağlantı ve arkadaşlık kurmak için büyük bir yöntem sağlar.

Grup servet arama gibi dışarıdan yapılan aktiviteler, bu günlerde grup oluşturma için iyi bir seçenek.

Bir başka etkinlik ise, bilinmeyen iller boyunca tüm yolu bulmak için harita anlayışını ve pusula yeterliliğini içeren Orienteering’dir. Hazine avı aktivitesini kullanarak, yarışmacılar, seçili bir şeyi veya nesneyi keşfetme yollarını bulmak için gizemli işaretleri gözden geçirmelidirler.

Bu faaliyetler çoğunlukla takım çalışmasını oluşturmak için başarılıdır ve eğlence dolu bir öğleden sonra kullanmanın muazzam bir yöntemidir. Tüm büyük ya da küçük şirketler bu takım oluşturma tekniğini kullanıyor. Böylece çalışanlar belirlenen hedeflere ulaşmak için bir grupta çalışırlar.

Eğitmenler, çalışanların ekip oluşturma, kurumsal etkinlikler ve konferans etkinlikleri hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için vardır. Pratik yönünü ve bu kavramın kuramsal yönünü öğretirler. Böylece takımlarda nasıl çalışacaklarını öğreniyorlar ve bunun için takım çalışması yapmak için eğlence dolu aktiviteler tekniğini kullanıyorlar.

Çeşitli aktiviteler var ve onların yardımıyla, çalışanlar ekip oluşturma kavramını öğreniyorlar.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Kill Bill’in ‘Gelin’i metrobüste!

Yayınlanma tarihi

-

-

Twitter’da paylaşılan bir tweet bir anda gündem oldu.

Metrobüste çekilip, Twitter’da paylaşılan bir fotoğraf bir anda sosyal medyanın gündemi oldu. Quentin Tarantino’nun 2003 yapımı Kill Bill filminin Uma Thurman tarafından hayat verilen baş kahramanı “The Bride”a çok benzeyen bir kadın İstanbul’da metrobüste görüntülenince, Twitter’da çok konuşulan gündem konularından biri haline geldi.

İstanbul’da yaşayan Amerikalı muhabir ve yazarJared Wall, bindiği metrobüste aynı Kill Bill’in ‘Gelin’i gibi giyinmiş bir kadın gördü.

Filmdeki “Gelin” karakteri gibi sarı düz saçları olan kadının fotoğrafını çeken JaredWall, çektiği kareyiTwitterhesabından patlaştı ve şu notu düştü: “İstanbul’da adı Bill olan birilerinitanımıyorum ama eğer öyle biri varsa öldürülecek.”

Devamını oku

Genel

Çorum’da sürücüye ‘kiki challenge’ cezası

Yayınlanma tarihi

-

-

Çorum Emniyet Müdürlüğünce, aralarında son dönemde sosyal medyada ‘kiki challange’ ismiyle yaygınlaşan ve seyir halindeki araçtan inip cep telefonu ile çekim yaparak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücünün de bulunduğu, kural ihlali yaptıkları kameralarla tespit edilen 11 bin 4 kişiye cezai işlem uygulandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, trafikte kural ihlali yapan sürücüleri Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile tespit ederek cezai işlem uyguladığı belirtildi. Açıklamada 59 noktadaki 180 kameradan oluşan KGYS’nin trafik denetimlerinde yoğun şekilde kullanımıyla 2017 yılında 7 bin 842 olan cezai işlem sayısının 2018 yılında 11 bin 4’e yükseldiği vurgulandı.

‘KİKİ CHALLENGE’ CEZASI DA KESİLDİ

Kamera ile yapılan denetimlerde, son dönemde sosyal medyada “kiki challenge” ismiyle yaygınlaşan ve hareket halindeki araçtan inerek cep telefonu ile çekim yapan sürücülere de trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan cezai işlem uygulandığının aktarıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Trafik kazalarının önlenmesi, trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması, kaza sonucu meydana gelen ve yaralanmaların azaltılması ile denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması amacıyla 2018 yılı sonuna kadar KGYS ile trafik kural ihlallerine yönelik emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, cep telefonu kural ihlali, kask kullanımı ihlali, çift sıra park ihlali, yaya kaldırımı park ihlali, drift yapan araçlar ve trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimi yapılarak tespiti yapılan ihlallere 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda ilgili hükümleri doğrultusunda yasal işlem yapılacağı bildirilmiştir.”

2017 yılı içerisinde hakkında trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilen sürücü sayısının 7 bin 842 iken, 2018 yılının aynı zaman periyodunda yüzde 40 artış ile 11 bin 4 sürücü hakkında yasal işlem yapıldığına dikkati çekilen açıklamada, “Artışın nedeni KGYS’nin trafik güvenliği açısından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yoğun olarak kullanılmasıdır. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada da sıkça yer alan, seyir halindeki araçtan inip cep telefonu ile çekim yapan sürücüler, drift yapan araçlar, emniyet kemeri kullanmayan sürücüler ile seyir halinde cep telefonu kullanımı kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek haklarında gerekli yasal işlem yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, üzücü hadiseler ile karşılaşılmaması amacıyla il genelinde trafik denetimlerinin yoğunlaştırılarak devam edeceği kaydedildi.

Devamını oku

Genel

Söz Dizisinin Genç Oyuncusu Bakın Kiminle Evleniyor

Yayınlanma tarihi

-

-

Söz dizisinin savcı Derya’sı Deniz Baysal, bir süredir birlikte olduğu Kolpa Grubu’nun solisti Barış Yurtçu’nun evlilik teklifini kabul etti.

Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde yıldızlaşan, bu sezon ise Söz dizisine Savcı Derya olarak katılan oyuncu Deniz Baysal evlenme kararı aldı.Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile beraberlik yaşayan Baysal, sevgilisinin evlilik teklifini kabul etti.

EVLİLİK YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

2 yılı aşkın bir süredir birlikte olan ve Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile beraberlik yaşayan Baysal, sevgilisinin evlilik teklifini kabul etti. Yakın arkadaşlarıyla kutlama yapan güzel oyuncu, sevgilisinin sürpriz evlilik sosyal medya hesabı Instagram’dan fotoğraf paylaşarak “Evet evet evet” notunu yazdı.

AŞKLARINI DOLU DİZGİN YAŞIYORLAR

Düğün hazırlıkları hakkında bilgi paylaşmayan Deniz Baysal, ve Barış Yurtçu, sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşım yapıyor. İşte onlardan bazıları…

Devamını oku

TREND