Takip Edin

Dünya

Tinder Aşıkları için 6 Tinder Gerçeği

Yayınlanma tarihi

-

Tinder, konum tabanlı veriler üzerinde çalışan Facebook tarafından desteklenen bir sosyal arama uygulaması olarak geliştirilmiştir. Ortak ilgi alanlarına sahip insanların bulunmasına yardımcı olur ve daha sonra eşleştirilen kullanıcılar arasındaki sohbeti kolaylaştırır. Tinder, daha sonra Bumble’ı başlatmak için Tinder’ı bırakan Jonathan Badeen, Justin Mateen, Joe Munoz, Dinesh Moorjani, Chris Gylczynski ve Whitney Wolfe tarafından kuruldu. Tinder, bir flört uygulaması olarak derinden ortaya çıktı, ancak daha sonra cildinde platformunu genişletti ve daha geniş bir perspektif sosyal siteye dönüştürdü. Ama yine de, çoğumuzun hiç bilmediği Tinder hakkında bazı gerçekler var. İşte sizi şaşırtacak bazı şaşırtıcı ilk altı cilt gerçekleri.

1.Arkadaşlık Sitesi veya Uygulama

Tinder genellikle bir arkadaşlık sitesi olarak karıştırılır, ancak Tinder’ın kapsamı sadece bir buluşma bulmakla sınırlı değildir. Tinder, sosyal medya uygulaması yerine web sitesiyle çıkmak değildir. Öncelikle kullanıcı için arayüz kullanımı daha kolay ve ikinci olarak, hiçbir gerçek maliyet içermiyor. Geniş veritabanı sayesinde Tinder, diğer tanışma sitelerine kıyasla mükemmel bir eşleşme elde etmenin daha geniş bir kapsamını sunuyor.

 

2. Kaydırma Özelliği

Başlangıçta, 2012 yılında Tyt özelliği sweat özelliği ile başlatılmadı. Ancak bu özelliği, kullanıcılar arasında çok popüler hale gelen uygulamada birleştiren ilk uygulamalardan biri oldu. Özellik, iyi eşleşmeleri bulmak için doğru kaydırma hareketini belirtmek ve bir sonraki seçime geçmek için kullanmak oldukça kolaydı.

 

3. Facebooksuz Tinder

Facebook olmadan Tinder, ruhsuz bir beden gibidir ve Facebook’un desteği olmadan Tinder Uygulamasını çok iğrenç hale getirdiği için, Facebook olmadan Tinder Uygulamasını kullanamayacağınız en önemli gerçeklerden biridir. Facebook kullanımı sadece Tinder’deki fotoğrafları kolayca yüklemekle sınırlı değil, aynı zamanda sahte profilleri filtrelediği için önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca karşılıklı arkadaşlarınızı gösterme yeteneği sağlar. Ayrıca, arkadaşınıza ortak ilgi alanlarını veya eşleşmesini gösterdiği için Facebook beğenilerinden de yararlanabilirsiniz. Tinder profillerini gerçek tutmak için, hesapların eklenmesini istiyorlar.Bununla birlikte, Facebook olmadan cildi kullanabileceğiniz yolların sayısıdır.

 

4. Tinder Plus

Tinder, sosyal medya arayüzünü sağlamak için ücretsiz bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Ama böyle büyük bir şirket sermayesi yürütmek için yatırımlar şarttır. Tinder, Tinder Plus adlı yeni bir Tinder sürümünü piyasaya sürdü. Tinder Plus, çalışan personele ve şirkete yatırım yapan kişilere ödeme yapmak için gelir elde etmeyi amaçlamaktadır. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak ayda yaklaşık 5-20 dolar. Ancak yakınlarda gezinmek için daha fazla profil gibi çok sayıda ek özellik sunuyor ve hatta konum değişikliğine de erişebilirsiniz.

 

5. Tinder Superlike

Bu Tinder Superlike’nin ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Tinder, kullanıcılara zaten kendi ilgi alanlarına sahip olduklarını göstermek istedikleri takdirde, bu özelliği kullanıcılarına yönelik uygulamalarında eklediler. Böylece her iki uç için daha iyi bir iletişimi kolaylaştırır. Bir kullanıcı genellikle günde 2-3’ten fazla süper beğeni almadığından, bu kullanıcıyla ilgilendiğinizi göstermenin mükemmel bir yolu olabilir.

 

6.  Tinder Dolandırıcıları

İyi bir şeyin her zaman kötü bir şey çektiği ve Tinder’ın türünün örneği olduğu oldukça normaldir. Bazı insanlar sadece umutsuz erkekleri ve erkekleri cezbetmek ve onlardan yasa dışı olarak para almak için Tinder profilleri inşa ediyorlar. Bunların en yaygın olanı bir Scam Bot’tur. Öncelikle, normal bir Tinder Hesabı ile kendilerini sunacaklardı, ancak onları takip etmeye başlar başlamaz, size mesaj göndermeye eğilimliler, özellikle de sizi kötü amaçlı veya virüslü bir siteye veya ücretli bir arkadaşlık sitesine yönlendirecek bağlantılar. Bunlardan biri iyi değildir ve büyük ölçüde size zarar verebilir. Bazen Facebook hesabınızı da etkiler ve aynı zamanda Facebook olmadan Tinder’ı kullanmanın da sebeplerinden biridir.

Öyleyse, Tinder severler, kıymetli gerçekler listemizi sevdiyseniz, yorumlarla bize haber verin.

 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

peak games in 41 kanalda aynı anda yayınladığı işte o reklam

Yayınlanma tarihi

-

-

Televizyonlarda yayınlanan bir reklam sonrasında peak.com nedir? diye vatandaşlarca araştırılmaya başlandı. Peak Games bu akşam saat 21.30’da 41 televizyon kanalına aynı anda verdiği reklam ile gündeme geldi.

PEAK.COM NEDİR

2010 yılında istanbul kurulan teknoloji şirketidir. Türkiye merkezli dünya teknoloji endüstrisinde hızlı bir yükselişe sahip Türk şirketidir. Daha çok oyunlarda uzmanlık kazanmışlardır.

Söz konusu reklam 18 şubat 2019 tarihinde bazı televizyon kanallarında aynı anda yayınlandı. Reklam bir anda Türkiye gündemine oturmuştur.

İşte peak.com’un reklamında yer alan metin:

“Hoş geldin!

Biz bir takımız, İstanbul’dan.

Yolculuğumuz 8 yıl önce, Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma hayaliyle başladı.

Takım olmayı ve gelişmeyi her türlü başarının önüne koyarak ilerledik. Dünyaya etki edecek ürün ve teknolojilerin ancak bu anlayışla yaratılacağına inandık.

Bugün, dünyanın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biriyiz. Ürünlerimiz 193 ülkede, 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Hayallerimiz ise bunun çok daha ötesinde.

Milyarlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler geliştirmek ve dünyayı değiştirmek için takım arkadaşları arıyoruz.

İşte bu nedenle sana ulaşmak istedik. Bizim için tecrübelerinin değil, hayallerinin büyüklüğü önemli.

Seni sonuna kadar destekleyen bir ekibin olsun istiyorsan, tanışalım.”

PEAK HAKKINDA

Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma ve insanların hayatlarına dokunabilme amacıyla 2010 yılında İstanbul’da kurulan Peak, mobil uygulama pazarının dünyadaki en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Mobil oyun alanında elde ettiği büyük başarıları sürdürürken teknolojinin farklı alanlarında da ürünler geliştirmeye başlayan Peak’in başarısının ardında yaşama, ilerlemeye, öğrenmeye ve üretmeye tutkuyla bağlı ekibi bulunuyor.

 

Devamını oku

Dünya

Teknoloji devi XİAOMİ de kendi katlanabilir telefonunu yayınladı

Yayınlanma tarihi

-

-

Akıllı telefon sektörünün bir sonraki adımı katlanabilir telefonlar mı olacak? Samsung, Huawei ve LG’den sonra Xiaomi de yeni katlanabilir telefonunu duyurdu. Hatta şirketin başkanı, katlanabilir ekranlı telefonlarının ilk prototipini bizzat kendi çektiği video ile Twitter üzerinden gösterdi.

 

 

Samsung, Huawei ve LG’den sonra Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin de katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirketin Başkanı ve kurucusu olan Lin Bin, şirketin resmi Twitter hesabından paylaşılan tanıtım videosunda yer alarak, yeni cihazı bizzat kendi kullanarak gösterdi.

Tablet ve akıllı telefon deneyimini birleştiren yeni katlanabilir telefonun şimdilik sadece prototip aşamasında olduğu, olumlu geri dönüşler alındığı takdirde seri üretime geçileceği açıklandı.

ALTA, ÜSTE; SAĞA, SOLA KIVRILABİLİYOR

Xiaomi’nin konsept telefonu geçtiğimiz günlerde Baidu tarafından sızdırılmıştı. Esnek bir ekran kullanılan telefon, üste ve alta doğru kıvrılabildiği gibi sağa ve sola doğru da kıvrılabiliyor, tablet gibi de kullanılabiliyor.

Ürünün özellikleri hakkında detaya yer verilmezken, prototipte görüldüğü kadarıyla bir kamera fark edilmiyor. Videolarda şimdilik görünen sadece Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun nasıl göründüğü. Görüntülerde yeni cihaz için özelleştirilmiş bir MIUI işletim sistemi kullanıldığı da fark ediliyor.

Samsung, Huawei ve LG’den sonra Xiaomi’nin de paylaştığı prototip modellere göre anlaşılan 2019 yılı akıllı telefon pazarında katlanalabilir erkan cihazların yılı olacak.

 

Devamını oku

Dünya

Suriye’den Çekilme Kararı Alan Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yaptığı Görüşmenin Detaylarını Anlattı

Yayınlanma tarihi

-

-

ABD Başkanı Trump, Suriye’den çekilme kararı ile ilgili yaptığı açıklamada, “DEAŞ’ı yenme konusunda bölge ülkeleri yükü paylaşmalı. Suriye’de DEAŞ’ı yendik, Erdoğan’la konuştum o da DEAŞ’ı yenmek istiyor ve yapacak.” dedi.

Devamını oku

TREND