Takip Edin

Dünya

Tinder Aşıkları için 6 Tinder Gerçeği

Yayınlanma tarihi

-

Tinder, konum tabanlı veriler üzerinde çalışan Facebook tarafından desteklenen bir sosyal arama uygulaması olarak geliştirilmiştir. Ortak ilgi alanlarına sahip insanların bulunmasına yardımcı olur ve daha sonra eşleştirilen kullanıcılar arasındaki sohbeti kolaylaştırır. Tinder, daha sonra Bumble’ı başlatmak için Tinder’ı bırakan Jonathan Badeen, Justin Mateen, Joe Munoz, Dinesh Moorjani, Chris Gylczynski ve Whitney Wolfe tarafından kuruldu. Tinder, bir flört uygulaması olarak derinden ortaya çıktı, ancak daha sonra cildinde platformunu genişletti ve daha geniş bir perspektif sosyal siteye dönüştürdü. Ama yine de, çoğumuzun hiç bilmediği Tinder hakkında bazı gerçekler var. İşte sizi şaşırtacak bazı şaşırtıcı ilk altı cilt gerçekleri.

1.Arkadaşlık Sitesi veya Uygulama

Tinder genellikle bir arkadaşlık sitesi olarak karıştırılır, ancak Tinder’ın kapsamı sadece bir buluşma bulmakla sınırlı değildir. Tinder, sosyal medya uygulaması yerine web sitesiyle çıkmak değildir. Öncelikle kullanıcı için arayüz kullanımı daha kolay ve ikinci olarak, hiçbir gerçek maliyet içermiyor. Geniş veritabanı sayesinde Tinder, diğer tanışma sitelerine kıyasla mükemmel bir eşleşme elde etmenin daha geniş bir kapsamını sunuyor.

 

2. Kaydırma Özelliği

Başlangıçta, 2012 yılında Tyt özelliği sweat özelliği ile başlatılmadı. Ancak bu özelliği, kullanıcılar arasında çok popüler hale gelen uygulamada birleştiren ilk uygulamalardan biri oldu. Özellik, iyi eşleşmeleri bulmak için doğru kaydırma hareketini belirtmek ve bir sonraki seçime geçmek için kullanmak oldukça kolaydı.

 

3. Facebooksuz Tinder

Facebook olmadan Tinder, ruhsuz bir beden gibidir ve Facebook’un desteği olmadan Tinder Uygulamasını çok iğrenç hale getirdiği için, Facebook olmadan Tinder Uygulamasını kullanamayacağınız en önemli gerçeklerden biridir. Facebook kullanımı sadece Tinder’deki fotoğrafları kolayca yüklemekle sınırlı değil, aynı zamanda sahte profilleri filtrelediği için önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca karşılıklı arkadaşlarınızı gösterme yeteneği sağlar. Ayrıca, arkadaşınıza ortak ilgi alanlarını veya eşleşmesini gösterdiği için Facebook beğenilerinden de yararlanabilirsiniz. Tinder profillerini gerçek tutmak için, hesapların eklenmesini istiyorlar.Bununla birlikte, Facebook olmadan cildi kullanabileceğiniz yolların sayısıdır.

 

4. Tinder Plus

Tinder, sosyal medya arayüzünü sağlamak için ücretsiz bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Ama böyle büyük bir şirket sermayesi yürütmek için yatırımlar şarttır. Tinder, Tinder Plus adlı yeni bir Tinder sürümünü piyasaya sürdü. Tinder Plus, çalışan personele ve şirkete yatırım yapan kişilere ödeme yapmak için gelir elde etmeyi amaçlamaktadır. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak ayda yaklaşık 5-20 dolar. Ancak yakınlarda gezinmek için daha fazla profil gibi çok sayıda ek özellik sunuyor ve hatta konum değişikliğine de erişebilirsiniz.

 

5. Tinder Superlike

Bu Tinder Superlike’nin ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Tinder, kullanıcılara zaten kendi ilgi alanlarına sahip olduklarını göstermek istedikleri takdirde, bu özelliği kullanıcılarına yönelik uygulamalarında eklediler. Böylece her iki uç için daha iyi bir iletişimi kolaylaştırır. Bir kullanıcı genellikle günde 2-3’ten fazla süper beğeni almadığından, bu kullanıcıyla ilgilendiğinizi göstermenin mükemmel bir yolu olabilir.

 

6.  Tinder Dolandırıcıları

İyi bir şeyin her zaman kötü bir şey çektiği ve Tinder’ın türünün örneği olduğu oldukça normaldir. Bazı insanlar sadece umutsuz erkekleri ve erkekleri cezbetmek ve onlardan yasa dışı olarak para almak için Tinder profilleri inşa ediyorlar. Bunların en yaygın olanı bir Scam Bot’tur. Öncelikle, normal bir Tinder Hesabı ile kendilerini sunacaklardı, ancak onları takip etmeye başlar başlamaz, size mesaj göndermeye eğilimliler, özellikle de sizi kötü amaçlı veya virüslü bir siteye veya ücretli bir arkadaşlık sitesine yönlendirecek bağlantılar. Bunlardan biri iyi değildir ve büyük ölçüde size zarar verebilir. Bazen Facebook hesabınızı da etkiler ve aynı zamanda Facebook olmadan Tinder’ı kullanmanın da sebeplerinden biridir.

Öyleyse, Tinder severler, kıymetli gerçekler listemizi sevdiyseniz, yorumlarla bize haber verin.

 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Kim Jong Un tehdit etti, ABD geri adım attı!

Yayınlanma tarihi

-

-

CNN International, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmeyi iptal etme tehdidi nedeniyle B-52 savaş uçaklarının uçuş rotasını değiştirerek artık Kore Yarımadası üzerinde uçmayacağını duyurdu

CNN International, iki Amerikalı savunma yetkilisine dayandırdığı haberinde, ABD, Japonya ve Güney Kore’nin anlaştığını ve en az iki nükleer füze taşıyabilen B-52’lerin artık zirve gerçekleşinceye kadar Kore Yarımadası üzerinde uçmayacağını duyurdu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un ABD-Güney Kore askeri tatbikatına kızıp Seul yönetimiyle görüşmeyi askıya alması üzerine, Kim Trump’la 12 Haziran tarihinde Singapur’da yapılacak tarihi buluşmayı da iptal edebileceğinin sinyalini vermişti.

Yaşanan bu gelişme üzerine, ABD ve Kuzey Kore arasındaki tarihi zirvenin riske girmesi üzerine Washington yönetimi, ünlü bombardıman uçağı B-52’lerin rotasını değiştirdi.

BİR SONRAKİ ADIMA GEÇERİZ

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile yapmayı planladığı görüşmeye ilişkin, “Şu ana kadar bize (olumsuz) herhangi bir şey söylenmedi. Eğer görüşme olursa olur, olmazsa bir sonraki adıma geçeriz.” dedi.

ABD Başkanı Trump, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Beyaz Saray’daki görüşmesi öncesinde Oval Ofis’te basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kuzey Kore lideri Kim ile 12 Haziran’da Singapur’da yapmayı planladığı görüşmeye ilişkin soruları yanıtlayan Trump, Pyongyang’ın “Hiçbir şey olmamış gibi görüşmeyle ilgili detaylar konusunda kendileriyle konuşmaya devam ettiğini” belirtti.

Trump, görüşmenin olup olmayacağına ilişkin kesin ifadeler kullanmaktan kaçındığı değerlendirmesinde, “Şu ana kadar bize (olumsuz) herhangi bir şey söylenmedi. Eğer görüşme olursa olur, olmazsa bir sonraki adıma geçeriz.” diye konuştu.

TRUMPTAN KİM’E GÜVENCE 

Nükleer silahlarını teslim etmesi durumunda Kim’e “koruma” sağlanacağını ima eden Trump, “Kendisi çok güçlü korumalar alacak. Yapabileceği en iyi şey, bir anlaşma yapmaktır. Kendisi orada kalıp ülkesini yönetir ve ülkesi zengin olur.” ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın Kuzey Kore konusunda “Libya modeli” önermesiyle ilgili bir soruya da yanıt veren Trump, 2003 yılında dönemin ABD Başkanı George W. Bush’unLibya ile yaptığı gibi bir nükleer anlaşmayı Pyongyang ile yapmak istemediğini kaydetti.

LİBYA MODELİ GÜNDEME GELEBİLİR

Danışmanı Bolton’ın “Libya modeli” önerisini reddeden Trump, “Libya modeli çok farklı bir şeydi. Biz Libya’yı önemli ölçüde yok ettik. Kaddafi’yi görevde tutmak şeklinde bir anlaşma yoktu. Eğer (Kuzey Kore ile) bir anlaşma yapamazsak o zaman belki bu model gündeme gelebilir.” değerlendirmesini yaptı.

ABD Başkanı Trump, dünkü açıklamasında da 12 Haziran’da Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile yapılması planlanan görüşmenin akıbeti hakkında “Henüz bir şey görmedik, duymadık. Bize bir bildirim de yapılmadı. Neler olacağını göreceğiz.” demişti.

ORTAK TATBİKAT SORUN OLDU 

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore’nin ortak askeri tatbikatını “provokasyon” olarak niteleyerek, Güney Kore ile yüksek düzeyli müzakereleri askıya almıştı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in arasında geçen ay yapılan görüşmenin devamı olan ve yarın sınırdaki Panmunjom ateşkes köyünde yapılması planlanan yüksek düzeyli görüşmelerin askıya alındığı bildirilmişti. Kuzey Kore ayrıca 12 Haziran’da Singapur’da Kim ile Trump arasında gerçekleşmesi planlanan zirvenin de iptal edilebileceği uyarısını yapmıştı.

Devamını oku

Dünya

18 Mayıs haftası yeni vizyon filmleri

Yayınlanma tarihi

-

-

Bu hafta tam 11 yeni film vizyonda.

Arif V 216 yeniden vizyon şansı bulurken, 4 yeni yerli yapım daha sinema salonlarında yerini alıyor. Çeşitli türlerde 6 adet yabancı yapım da seyircisiyle buluşacak. Deadpool 2 ve Bal Kaymak öne çıkan yapımlardan.


DEADPOOL 2

Ağzı bozuk ve komik kahramanımız bir kez daha beyazperdede. Marvel’ın anti kahramanını bir kez daha Ryan Reynolds canlandırıyor.Vanessa’yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool’un düzeni, Cable’ın ortaya çıkışıyla sarsılır.

BAL KAYMAK

Yeşilçam filmleri tadında, sıcak bir aile hikayesi anlatan Bal Kaymak,küçük kız çocuğu Bade’nin hikayesini anlatıyor.Küçük Bade’nin dedesi dünyanın en iyi balını üretirken, ninesi ise dünyanın en iyi kaymağını yapıyor ve onlar birbirlerine küs!

 

PARTİLERDE KIZ TAVLAMA SANATI / HOW TO TALK TO GIRLS AT PARTIES

Neil Gaiman’ın önceleri kısa hikâye olan daha sonra Gabriel Bave Fabio Moon kardeşlerin çizgileriyle grafik romana dönüştürülen eseri How To Talk To Girls At Parties’in sinema uyarlaması Partilerde Kız Tavlama Sanatı’nda punk olmak isteyen gençlerin keyifli maceraları konu ediliyor.

 

KİRAZ MEVSİMİ

Sıcak bir köy hikayesi olan filmde“Dondurmam Gaymak” filmiyle kitlelerin sevgilisi haline gelen rahmetli tiyatrocu Turan Özdemir de yer alıyor.Kendi işini kurma hayaliyle yaşayan Yılmaz, bunun için küçük bir traktör almak ister. Babası ve yaşadığı ortamın şartları onun hayalini gerçekleştirmesine engel olur ama Yılmaz adı gibi bu hayalden caymaz, yılmaz.

 

DAHA YENİ BAŞLADIK / JUST GETTING STARTED

Filmdebaşrolleri usta oyuncular Morgan Freeman, Tommy Lee Jones ve Rene Russo üstleniyor.Eğlence mekanı Villa Capri’nin müdürlüğünü yapan Duke, hayatını bir parti gibi yaşamaktadır. Bir yandan eğlenirken bir yandan da çalışan Duke, Villa Capri’nin müşterilerinin gözdesi durumundadır. Fakat Leo’nun gelişi tüm dengeleri altüst eder.

 

3 VAKTE KADAR

Yerli komedinin konusu şöyle:Hasan, yaşadığı mahallede herkes tarafından sevilen bir gençtir. Temiz kalpli biri olan Hasan’ın içinde sakladığı büyük bir derdi vardır. Hasan kimselere söyleyemese de çocukluğundan beri güzeller güzeli Balım’a aşıktır. Bunun için sahtekar bir medyumdan yardım isteyince işler düğümlenir.

 

SAPLANTI / SIEMBAMBA

Güney Afrika yapımı korku filmi olan Saplantı, doğaüstü bir temada ilerliyor.Chloe ilk çocuğunun doğumunun ardından sıkıntılı bir sürece girer. Bebeğinin aralıksız ağlaması, artan suçluluk duygusu ile depresyona girer. Bir süre sonra paranoyak bir hale gelen kadın, bir takım sesler duymaya, çocuğunun etrafında tuhaf varlıklar olduğunu görmeye başlar.

 

MEZARLIK

Yerli korku filmi Mezarlık’ta zihinsel engelli olan Azap’ın ailesinin cinayete kurban gittiğini öğrenmesi üzerine yaptığı intikam planlarını konu alıyor.

 

YAKIŞIKLI PRENS/CHARMING

Amerikan yapımı fantastik animasyon filmi Yakışıklı Prens’te prense karabüyü yapılmıştır. Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Külkedisi büyünün etkisi ile prense aşık olmuştur. Prens Philippe’in ise bu büyüyü bozması gerekmektedir.

 

ÖDÜLLÜ KISA FİLMLER

Bu hafta vizyonda bir kısa film seçkisi izlemek de mümkün. Bol ödüllü ve Oscar adayı olan 5 kısa film seyirciyle buluşuyor. Filmler arasında aşkın gücüne inanan bir adamın hikayesinin anlatıldığı “Death Of A Shadow”, çocuğunu kaybetme korkusu yaşayan bir babanın mücadelesinin anlatıldığı “Everything Will Be Okay”, önyargıları yıkmaya çalışan Fransız animasyonu “French Roast”, 8. yaş gününü kutlayan bir çocuğun dileğinin gerçekleşmesinin hikayesinin anlatıldığı “Miracle Fish” ve savaşın ardından hayatın gerçeklerinden uzaklaşmaya çalışan bir gencin yaşadıklarının anlatıldığı “Waves 98” yer alıyor.

 

ARİF V 216

Komedyen Cem Yılmaz ve başarılı oyuncu Ozan Güven’in G.O.R.A. ile tanıştığımız karakterleri, Arif ve robot 216 bir kez daha başrolü üstlenirken, yeniden vizyona giren Arif v 216’da uzaydan dünyaya gelen ve artık insan olmak isteyen, insan gibi yaşamak isteyen robot 216 ile arkadaşı Arif’in başına gelenleri izliyoruz.

Devamını oku

Dünya

24 Haziran seçim sonuçlarına ilişkin en yeni anket! Hangi partinin ne kadar oyu var?

Yayınlanma tarihi

-

-

SONAR Araştırma Şirketi tarafından 26 ilde 3 bin kişi ile yapılan cumhurbaşkanlığı seçim anketinden bakın ne sonuç çıktı!

İşte SONAR Araştırma Şirketi tarafından yapılan anketin detayları….

Seçim sonuçlarına ilişkin yeni anket

Devamını oku

TREND