Takip Edin

Dünya

Tinder Aşıkları için 6 Tinder Gerçeği

Yayınlanma tarihi

-

Tinder, konum tabanlı veriler üzerinde çalışan Facebook tarafından desteklenen bir sosyal arama uygulaması olarak geliştirilmiştir. Ortak ilgi alanlarına sahip insanların bulunmasına yardımcı olur ve daha sonra eşleştirilen kullanıcılar arasındaki sohbeti kolaylaştırır. Tinder, daha sonra Bumble’ı başlatmak için Tinder’ı bırakan Jonathan Badeen, Justin Mateen, Joe Munoz, Dinesh Moorjani, Chris Gylczynski ve Whitney Wolfe tarafından kuruldu. Tinder, bir flört uygulaması olarak derinden ortaya çıktı, ancak daha sonra cildinde platformunu genişletti ve daha geniş bir perspektif sosyal siteye dönüştürdü. Ama yine de, çoğumuzun hiç bilmediği Tinder hakkında bazı gerçekler var. İşte sizi şaşırtacak bazı şaşırtıcı ilk altı cilt gerçekleri.

1.Arkadaşlık Sitesi veya Uygulama

Tinder genellikle bir arkadaşlık sitesi olarak karıştırılır, ancak Tinder’ın kapsamı sadece bir buluşma bulmakla sınırlı değildir. Tinder, sosyal medya uygulaması yerine web sitesiyle çıkmak değildir. Öncelikle kullanıcı için arayüz kullanımı daha kolay ve ikinci olarak, hiçbir gerçek maliyet içermiyor. Geniş veritabanı sayesinde Tinder, diğer tanışma sitelerine kıyasla mükemmel bir eşleşme elde etmenin daha geniş bir kapsamını sunuyor.

 

2. Kaydırma Özelliği

Başlangıçta, 2012 yılında Tyt özelliği sweat özelliği ile başlatılmadı. Ancak bu özelliği, kullanıcılar arasında çok popüler hale gelen uygulamada birleştiren ilk uygulamalardan biri oldu. Özellik, iyi eşleşmeleri bulmak için doğru kaydırma hareketini belirtmek ve bir sonraki seçime geçmek için kullanmak oldukça kolaydı.

 

3. Facebooksuz Tinder

Facebook olmadan Tinder, ruhsuz bir beden gibidir ve Facebook’un desteği olmadan Tinder Uygulamasını çok iğrenç hale getirdiği için, Facebook olmadan Tinder Uygulamasını kullanamayacağınız en önemli gerçeklerden biridir. Facebook kullanımı sadece Tinder’deki fotoğrafları kolayca yüklemekle sınırlı değil, aynı zamanda sahte profilleri filtrelediği için önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca karşılıklı arkadaşlarınızı gösterme yeteneği sağlar. Ayrıca, arkadaşınıza ortak ilgi alanlarını veya eşleşmesini gösterdiği için Facebook beğenilerinden de yararlanabilirsiniz. Tinder profillerini gerçek tutmak için, hesapların eklenmesini istiyorlar.Bununla birlikte, Facebook olmadan cildi kullanabileceğiniz yolların sayısıdır.

 

4. Tinder Plus

Tinder, sosyal medya arayüzünü sağlamak için ücretsiz bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Ama böyle büyük bir şirket sermayesi yürütmek için yatırımlar şarttır. Tinder, Tinder Plus adlı yeni bir Tinder sürümünü piyasaya sürdü. Tinder Plus, çalışan personele ve şirkete yatırım yapan kişilere ödeme yapmak için gelir elde etmeyi amaçlamaktadır. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak ayda yaklaşık 5-20 dolar. Ancak yakınlarda gezinmek için daha fazla profil gibi çok sayıda ek özellik sunuyor ve hatta konum değişikliğine de erişebilirsiniz.

 

5. Tinder Superlike

Bu Tinder Superlike’nin ne hakkında olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Tinder, kullanıcılara zaten kendi ilgi alanlarına sahip olduklarını göstermek istedikleri takdirde, bu özelliği kullanıcılarına yönelik uygulamalarında eklediler. Böylece her iki uç için daha iyi bir iletişimi kolaylaştırır. Bir kullanıcı genellikle günde 2-3’ten fazla süper beğeni almadığından, bu kullanıcıyla ilgilendiğinizi göstermenin mükemmel bir yolu olabilir.

 

6.  Tinder Dolandırıcıları

İyi bir şeyin her zaman kötü bir şey çektiği ve Tinder’ın türünün örneği olduğu oldukça normaldir. Bazı insanlar sadece umutsuz erkekleri ve erkekleri cezbetmek ve onlardan yasa dışı olarak para almak için Tinder profilleri inşa ediyorlar. Bunların en yaygın olanı bir Scam Bot’tur. Öncelikle, normal bir Tinder Hesabı ile kendilerini sunacaklardı, ancak onları takip etmeye başlar başlamaz, size mesaj göndermeye eğilimliler, özellikle de sizi kötü amaçlı veya virüslü bir siteye veya ücretli bir arkadaşlık sitesine yönlendirecek bağlantılar. Bunlardan biri iyi değildir ve büyük ölçüde size zarar verebilir. Bazen Facebook hesabınızı da etkiler ve aynı zamanda Facebook olmadan Tinder’ı kullanmanın da sebeplerinden biridir.

Öyleyse, Tinder severler, kıymetli gerçekler listemizi sevdiyseniz, yorumlarla bize haber verin.

 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Orta Çağ’da tecavüzcülere uygulanan cezalar nelerdi?

Yayınlanma tarihi

-

-

Ülkemizde art arda gelen çocuk istismarı ve öldürme vakalarıyla ilgili haberler herkesin yüreğini sızlattı. Çocuk istismarcılarına verilen cezalar, ortaya çıkan bu haberlerle birlikte tekrardan gündem oldu.

Vatandaşlar, özellikle çocuklara karşı istismarda bulunanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyor. Bu durum da engizisyon usulü işkencenin konu edinilmesini beraberinde getirdi. Peki Fransa’da Orta Çağ zamanında uygulanan engizisyon usulü işkenceler nelerdi?

Orta Çağ’da Fransa’daki tecavüzcülere uygulanan cezalar

Devamını oku

Dünya

ABD ile Kanada arasında gerginlik artıyor! Yeni liste geldi!

Yayınlanma tarihi

-

-

ABD ile Kanada arasında gümrük tarifeleri konusunda bir süredir devam eden gerginlik, Kanada’nın açıkladığı “misilleme listesi” ile yeni bir boyut kazandı.

Kanada Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland, Hamilton kentindeki Stelco Demir-Çelik Fabrikası’nda, Çalışma Bakanı Patty Hadju, Bilim ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Navdeep Bains, Uluslararası Ticaret Bakanı François-Philippe Champagne ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, yeni tarife hedeflerinden geri adım atmama sözü veren Freeland, 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek uygulamayla ABD ürünlerine 16,6 milyar dolarlık misilleme vergi getirdiklerini duyurdu. ABD yönetiminin söz konusu tedbirlere gerekçe olarak ulusal güvenlik kaygılarını ileri sürmesini “saçma” ve “incitici” olarak nitelendiren Freeland, şunları söyledi: “Kanada, ABD pazarı için her zaman güvenli ve güvenilir bir çelik ve alüminyum kaynağı olmuştur. ABD’nin Kanada çelik ve alüminyumu üzerine getirdiği tarifeler, Dünya Ticaret Örgütü ve Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) kuralları uyarınca korumacı ve yasa dışıdır. Bu karşı önlemleri aldığımızdan dolayı mutlu değiliz ancak ABD tarifeleri bize endüstrilerimizi, işçilerimizi ve toplumlarımızı savunmaktan başka yol bırakmadı. Biz de bunu yapmaya devam edeceğiz. Bu talihsiz ve eşi görülmemiş anlaşmazlığa gerçek bir çözüm, ABD’nin çelik ve alüminyum üzerindeki tarifelerini geri çekmesidir.”

Bakanlar Hadju ve Bains de Kanada hükümetinin, ABD’nin uygulamalarından etkilenen işletmelere tazminat ödeyeceğini ve işçileri ülkede tutmak için istihdam sigortası programı başlatacağını açıkladı.

LİSTEDE NELER VAR?

Kanada hükümeti tarafından bir süredir üzerinde çalışılan ve son hali verilen listede, demir-çelik ve alüminyum ürünleri başta olmak üzere günlük hayatta kullanılan birçok malzeme bulunuyor.

Diğer Amerikan ürünleri arasında yoğurt çeşitleri, kahve, hazır yemekler, akçaağaç şurubu, çikolata, pizza, turşu, portakal suyu, soya sosu, ketçap, mayonez, viski, çeşitli ev eşyaları ve tuvalet malzemeleri, uyku tulumları, oyun kartları, tükenmez kalemler ve motorbotlar, yatlar, denizcilikte kullanılan malzemeler, temizlik ürünleri, mutfak malzemeleri, giyecekler, mum, kağıt peçete gibi yüzlerce ürün yer alıyor.

Bakan Freeland’in açıklamasına göre, ABD tarafı hangi ürüne ne kadar vergi uyguluyorsa Kanada da aynı oranları uygulayacak.

AA

Devamını oku

Dünya

Penis boyu araştırması ortalığı karıştırdı!

Yayınlanma tarihi

-

-

ABD’nin Missouri eyaletinde Haziran ayının başında başlatılan bir araştırma krize sebep oldu. Missouri State Üniversitesi’nde görevli sosyoloji profesörü Alicia Walker, penis boyuyla erkeklerin güvenlerini kıyasladığı araştırmasında erkeklerden fotoğraf istedi. Fakat 2 hafta içerisinde yüzlerce penis fotoğrafı gelmesi sonucunda Walker bilimsel araştırmayı rafa kaldırmaya karar verdi.

ABD’de bir sosyologun başlattığı bilim araştırması hüsranla sonuçlandı. Missouri State Üniversitesi’nde sosyoloji profesörü olarak görev yapan Alicia Walker, erkeklerde penis boyu ile kendine güvenme oranının ilişkisini mercek altına aldığı araştırmasında kamuya açık bir ilan vererek “penis boylarını belli eden” fotoğraflar göndermesini istedi.

“PENİS BOYU KİŞİNİN KENDİNE GÜVENİNİ NE KADAR ETKİLİYOR?”

Sprinfield News Leader gazetesinin haberinde Walker’ın araştırması için katılımcılardan açıkça penis fotoğrafı istemesi üzerine çok ciddi bir başvuru oldu. Walker, “Amacımız bir erkeğin penis boyu ile kişiliği, cinsel yetersizliği ve prezervatif kullanma oranı gibi değerleri bakarak penis boyunun aslında kişinin kendine güvenini ne kadar etkilediği üzerinde duracaktık” dedi.

PENİS FOTOĞRAFLARI YAĞDI

Fakat 2 haftadan kısa bir süre içerisinde yüzlerce penis ve uygunsuz fotoğraf gelmesi üzerine projeyi rafa kaldırdığını söyleyen Walker, “Çok fazla ve farklı kişilerden gelen fotoğraflar çalışmanın güvenilirliğini ortadan kaldırıyor. Şu an bu kadar başvuru gelmesi verilerin analiz edilmesinde sıkıntı yarattı” dedi. Walker, araştırma sonucunda erkeklerin yaşadığı stres ve mutsuzluğun sebebini bularak, toplumsal normlara farklı bir perspektiften bakabilirdik” dedi.

HEPSİ AYRI AYRI İNCELENDİ

Walker gönderilen fotoğrafların normalde incelendikten sonra imha edileceğini söylerken, “Ama araştırmaya olumsuz yaklaşımlar olması sebebiyle hiçbirini incelemeden imha ettik” dedi.

Devamını oku

TREND