Takip Edin

Genel

‘Ücretsiz tedavi’ye inanmadı, gizlice para bıraktı

Yayınlanma tarihi

-

Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde tedavi olan ve “tedavi parası” diye mendil içinde gizlice para bırakan Bulgaristan göçmeni 65 yaşındaki Gülbiye Çalışkan’a, güvenlik kameralarınca yapılan tespit sonucu parası iade edildi.

Türkiye’de yaşayan oğlunu ziyarete gelen Çalışkan, Bulgaristan’da diş  tedavisi pahalı olduğu için Manisa’da Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi’ne  gitti.

Çalışkan, tedavisini yapan doktor Nalan Erol’a tedavi bedelini vermek  istedi. Çifte vatandaş olduğu için tedavisinin ücretsiz olarak yapıldığı,  herhangi bir ücret ödemek zorunda olmadığı belirtilmesine rağmen ikna olmayan  Çalışkan, kimseye fark ettirmeden mendile sarmış olduğu 400 Türk lirasını masanın  üstüne bırakıp çıktı.

Masaları temizleyen görevliler, parayı bulunca hastane yetkililerine  durumu bildirdi. Hastanenin güvenlik kameralarını inceleyen görevliler, paranın  Gülbiye Çalışkan tarafından masaya bırakıldığını tespit etti.

Durumu öğrenen Başhekim Barış Kaya, hastane müdürü Yüksel Ülker ve Dr.  Erol ile, hem parayı teslim etmek hem de hastayı kontrol amacıyla Çalışkan’ı  evinde ziyaret etti.

ÇALIŞKAN: DOKTOR BANA ANLATIRKEN BEN ANLAMAMIŞTIM

Ödenen paranın devletin hizmetlerine karşılık olduğunu belirten ve  geri almak istemeyen Çalışkan’ı, Başhekim Kaya, Türkiye’deki sağlık sistemi  hakkında bilgi vererek parayı geri alması konusunda ikna etti.

Yapılan ziyaretten memnun kalan Çalışkan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, Bulgaristan’da yaşadığını, Türkiye’de yaşayan oğlunu bazen ziyarete  geldiğini belirtti.

Bulgaristan’da sağlık tedavisinin çok pahalı olduğunu söyleyen  Çalışkan, şöyle konuştu:

“Bulgaristan’da tedavi ücretleri pahalı, ben de çifte vatandaş olduğum  için Türkiye’de tedavimi yapmak istedim. Bedava olduğunu bilmiyordum, yanımda  olan parayı bıraktım. Parayı tedavinin ilk taksidi olarak bırakmıştım, geri kalan  ücreti daha sonraki randevuda verecektim ama sonra öğrendim ki Türkiye’de  sağlıkta diş tedavisi ücretsiz yapılıyor. Bayağı sıkıntı oldu, zahmet oldu.  Doktor bana anlatırken ben anlamamıştım.”

DR. KAYA: TEDAVİSİNİ KALDIĞI YERDEN BİTİRECEĞİZ

Başhekim Dr. Kaya da Çalışkan’ın tedavisinin başarılı bir şekilde  yapıldığını, tedavi sürecinin de takip edildiğini belirtti.

Kaya, “Teyzemiz Avrupa ülkelerinde sağlık ücretli olduğu için  Manisa’da protez diş için ölçü vermeye gelmiş. Oğlu kendisine Türkiye’de  tedavisinin ücretsiz yapılacağını söylendiği halde kendisi, ‘öyle bir şey olmaz  bunun mutlaka bir karşılığı vardır’ demiş. Parayı almasını istedik ancak o  istemedi. Bundan dolayı, Gülbiye teyzemizi doktorumuzla beraber ziyaret ettik.  Tedavisini kaldığı yerden bitireceğiz.” diye konuştu.

Çalışkan’ı evinde tedavi eden Dr. Erol, hastanın protezlerini  yaptıklarını aktararak şu bilgileri verdi:

“Biz artık kendisi ile daha yakından ilgileneceğiz. Katarakt ameliyatı  olması gerekiyor. Kendisine bu konu hakkında bilgi verdik. Oğlu bir iş yerinde  çalıştığı için tek başına hastaneye gelmeye çalışıyor. Bundan sonra bildirdiği  anda ya evinde ya da hastaneye alıp tedavisine yardımcı olacağız.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Kill Bill’in ‘Gelin’i metrobüste!

Yayınlanma tarihi

-

-

Twitter’da paylaşılan bir tweet bir anda gündem oldu.

Metrobüste çekilip, Twitter’da paylaşılan bir fotoğraf bir anda sosyal medyanın gündemi oldu. Quentin Tarantino’nun 2003 yapımı Kill Bill filminin Uma Thurman tarafından hayat verilen baş kahramanı “The Bride”a çok benzeyen bir kadın İstanbul’da metrobüste görüntülenince, Twitter’da çok konuşulan gündem konularından biri haline geldi.

İstanbul’da yaşayan Amerikalı muhabir ve yazarJared Wall, bindiği metrobüste aynı Kill Bill’in ‘Gelin’i gibi giyinmiş bir kadın gördü.

Filmdeki “Gelin” karakteri gibi sarı düz saçları olan kadının fotoğrafını çeken JaredWall, çektiği kareyiTwitterhesabından patlaştı ve şu notu düştü: “İstanbul’da adı Bill olan birilerinitanımıyorum ama eğer öyle biri varsa öldürülecek.”

Devamını oku

Genel

Çorum’da sürücüye ‘kiki challenge’ cezası

Yayınlanma tarihi

-

-

Çorum Emniyet Müdürlüğünce, aralarında son dönemde sosyal medyada ‘kiki challange’ ismiyle yaygınlaşan ve seyir halindeki araçtan inip cep telefonu ile çekim yaparak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücünün de bulunduğu, kural ihlali yaptıkları kameralarla tespit edilen 11 bin 4 kişiye cezai işlem uygulandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin, trafikte kural ihlali yapan sürücüleri Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ile tespit ederek cezai işlem uyguladığı belirtildi. Açıklamada 59 noktadaki 180 kameradan oluşan KGYS’nin trafik denetimlerinde yoğun şekilde kullanımıyla 2017 yılında 7 bin 842 olan cezai işlem sayısının 2018 yılında 11 bin 4’e yükseldiği vurgulandı.

‘KİKİ CHALLENGE’ CEZASI DA KESİLDİ

Kamera ile yapılan denetimlerde, son dönemde sosyal medyada “kiki challenge” ismiyle yaygınlaşan ve hareket halindeki araçtan inerek cep telefonu ile çekim yapan sürücülere de trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan cezai işlem uygulandığının aktarıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Trafik kazalarının önlenmesi, trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması, kaza sonucu meydana gelen ve yaralanmaların azaltılması ile denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması amacıyla 2018 yılı sonuna kadar KGYS ile trafik kural ihlallerine yönelik emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, cep telefonu kural ihlali, kask kullanımı ihlali, çift sıra park ihlali, yaya kaldırımı park ihlali, drift yapan araçlar ve trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimi yapılarak tespiti yapılan ihlallere 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda ilgili hükümleri doğrultusunda yasal işlem yapılacağı bildirilmiştir.”

2017 yılı içerisinde hakkında trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilen sürücü sayısının 7 bin 842 iken, 2018 yılının aynı zaman periyodunda yüzde 40 artış ile 11 bin 4 sürücü hakkında yasal işlem yapıldığına dikkati çekilen açıklamada, “Artışın nedeni KGYS’nin trafik güvenliği açısından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yoğun olarak kullanılmasıdır. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada da sıkça yer alan, seyir halindeki araçtan inip cep telefonu ile çekim yapan sürücüler, drift yapan araçlar, emniyet kemeri kullanmayan sürücüler ile seyir halinde cep telefonu kullanımı kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek haklarında gerekli yasal işlem yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, üzücü hadiseler ile karşılaşılmaması amacıyla il genelinde trafik denetimlerinin yoğunlaştırılarak devam edeceği kaydedildi.

Devamını oku

Genel

Söz Dizisinin Genç Oyuncusu Bakın Kiminle Evleniyor

Yayınlanma tarihi

-

-

Söz dizisinin savcı Derya’sı Deniz Baysal, bir süredir birlikte olduğu Kolpa Grubu’nun solisti Barış Yurtçu’nun evlilik teklifini kabul etti.

Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde yıldızlaşan, bu sezon ise Söz dizisine Savcı Derya olarak katılan oyuncu Deniz Baysal evlenme kararı aldı.Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile beraberlik yaşayan Baysal, sevgilisinin evlilik teklifini kabul etti.

EVLİLİK YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

2 yılı aşkın bir süredir birlikte olan ve Kolpa grubunun solisti Barış Yurtçu ile beraberlik yaşayan Baysal, sevgilisinin evlilik teklifini kabul etti. Yakın arkadaşlarıyla kutlama yapan güzel oyuncu, sevgilisinin sürpriz evlilik sosyal medya hesabı Instagram’dan fotoğraf paylaşarak “Evet evet evet” notunu yazdı.

AŞKLARINI DOLU DİZGİN YAŞIYORLAR

Düğün hazırlıkları hakkında bilgi paylaşmayan Deniz Baysal, ve Barış Yurtçu, sosyal medya hesaplarından sık sık paylaşım yapıyor. İşte onlardan bazıları…

Devamını oku

TREND